Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Синє безхмарне небо кличе тих, хто вирішив його підкорити — курсанти льотного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба опановують літальні апарати.
Випускники четвертого й п’ятого курсів відпрацьовують льотні навички в бойових частинах Повітряних Сил та на аеродромах армійської авіації Сухопутних військ ЗС України у різних куточках держави. Вони самостійно підіймають у небо штурмовики Су-25, винищувачі Міг-29, навчально-бойові літаки Ан-26 та вертольоти Мі-8.
За словами командування навчального закладу, курсанти виконують по 3-4 льотні зміни на бойових літаках щотижня. Загалом наприкінці вивізної програми вони отримають понад 200 налітаних годин.
Четвертокурсники вправляються на літаках Л-39 «Альбатрос». Практика триває в одній з навчальних авіаційних бригад поблизу Харкова.
— З кожним курсантом індивідуально працюють наші досвідчені льотчики-інструктори. Четвертокурсники освоїли простий пілотаж і повітряну нав
ігацію. Наразі виконують складніші елементи на середній висоті. Далі відпрацьовуватимуть техніку пілотування й навігацію на малих висотах. Інструкторський склад уже звернув увагу на значне покращення майстерності майбутніх офіцерів, — зазначив тимчасовий виконувач обов’язків командира ескадрильї майор Олег Клімов.
Андрій — курсант четвертого курсу льотного факультету ХНУПС. Підкорювати небо почав два роки тому.
— Мені вже неодноразово доводилося самому підіймати у небо Л-39. За цей період налітав понад 30 годин, зміг реалізувати на практиці теоретичні знання, здобуті цього навчального року. Також пригадав деякі елементи, здобуті під час торішніх польотів. Кожен політ стає звичнішим, а небо ближчим, — поділився емоціями четвертокурсник Андрій.
Водночас другокурсники вишу проходять первинне навчання на базі чотирьох льотних шкіл. З досвідченими інструкторами опановують одномоторні літаки AT-3, R-300, P2002FJ, K-10, ХАЗ-30. Третьокурсники, які навчаються за профілем транспортної авіації, підіймаються у небо в кабінах одно- та двомоторних літаків.
Слід додати, що загалом до льотної практики залучено майже 400 курсантів льотного факультету видового вишу.
@armyinformcomua
Президент України Володимир Зеленський підписав укази про нагородження військовослужбовців званнями Героя України.
На даний час ворог 113 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Лиманському, Покровському, Новопавлівському та Курському напрямках.
Станом на початок червня в Україні сертифіковано вже 108 операторів протимінної діяльності. Як порівняти з минулим роком, обсяги гуманітарного розмінування (ділянки, що отримали статус безпечних) зросли майже на 50%.
Ворожа активність на Півдні не вщухає, однак українські безпілотні системи поступово перехоплюють ініціативу. Ударні дрони, розвідка з повітря та новітні технології на базі штучного інтелекту змінюють правила гри.
За твердженням російської сторони тіла належать громадянам України, зокрема військовослужбовцям.
Окупаційні російські війська підтягують резерви на південних напрямках для того, щоб замінити свій знищений особовий склад.
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…