ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Своїми ногами… зі Львова до Краматорська за 27 днів!

Прочитаєте за: 3 хв. 3 Серпня 2021, 13:34 4

До Хмельницького завітали учасники надмарафону в 1400 кілометрів, які з нагоди святкування 30-ї річниці Незалежності України вирішили з’єднати Захід зі Сходом, Львів із Сєвєродонецьком.

Двоє львів’ян і краматорчанин біжать дев’ятьма областями України і майже прямою лінією зведуть ці два міста й Україну разом.

Хмельниччина стала третім регіоном, через яку проліг маршрут надмарафонців. В обласному центрі бігунів зустріли представники ЗМІ, громадських патріотичних організацій, місцевих органів влади і міського самоврядування.

3 серпня легкоатлети вирушили в напрямку Вінниці.

— Ми вас вітаємо і радіємо за те, що надмарафонський маршрут забігу єднання Заходу і Сходу України проліг через наше місто, — сказав заступник міського голови Хмельницького Михайло Кривак. — Уже три роки, як Хмельницький і Краматорськ є містами-побратимами. Ми горді, шануємо і поважаємо всіх наших захисників у російсько-українській війні. Ваш забіг символізує єдність країни. Це чудовий спосіб привернення уваги до того, що війна не закінчилася, вона триває, ворог продовжує топтати наші землі. Ми разом, ми пам’ятаємо! Слава Україні! — наголосив посадовець.

Пробіг за маршрутом Львів Сєверодонецьк пролягає через дев’ять областей: Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Вінницьку, Черкаську, Кіровоградську, Дніпропетровську, Донецьку та Луганську. У кожній з них до учасників забігу долучатимуться молодь і ветерани легкої атлетики, а саме ті, хто є патріотами і вважає біг стилем свого життя.

Захід присвячений 30-й річниці Незалежності України. Він відбувається за підтримки Львівської обласної ради, Федерації легкої атлетики Львівської області та ініціативної групи депутатів І демократичного скликання Львівської міськради в Україні.

Ініціатор та організатор забігу — львів’янин Ярослав Козак, наголосив, що, насамперед, ця акція задумана як патріотична, і лише потім — як спортивний захід.

— Спілкуючись з людьми, які вітають нас у різних містах та селах, постійно переконуємось, що наша Україна — єдина й неподільна, а українці — щира, гостинна та доброзичлива нація, — наголосив Ярослав Козак.

Учасники забігу до Хмельницького принесли і символічний український прапор єдності, на якому залишають підписи представники влади чи громади тих населених пунктів, які відвідують надмарафонці. Потім його подарують Сєвєродонецьку.

— Я корінний краматорчанин, за професією системний адміністратор. Моя сім’я завжди мала проукраїнську позицію. Старшому синові 26 років. У свої 6 років він пішов у першу і єдину українську гімназію в Донецькій області, що в Краматорську. Завжди мріяв побувати у Львові, Тернополі і зшити Схід та Захід однією ниткою разом, і тепер це зроблю. Пам’ятаю захоплення проросійськими посіпаками Слов’янська, мого Краматорська, пам’ятаю «щедрі» приходи мінометів по місту, обстріл зі «Смерчів» у лютому 2015-го — ніколи не забуду. Сам бачив, як заходили колони під колорадськими стягами, коли наші їх вибивали. Хочу, щоб люди безпечно почувалися в одній країні, під одним синьо-жовтим прапором, — сказав Костянтин Билин із Краматорська.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Репортаж