ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як військові музиканти з Одеси готуються дебютувати на головному святі країни

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Липня 2021, 12:20

Військові оркестри — невіддільна частина урочистостей. Важко уявити будь-яке свято без виконання військових маршів та відомих українських і закордонних музичних творів. Уже завтра військові музиканти з Одеси поїдуть до Києва, де будуть тренуватися до участі у параді військ до 30-ї річниці Незалежності України. Про це кореспонденту АрміяInform розповів начальник Центру військово-музичного мистецтва Військово-Морських Сил капітан 2 рангу Любомир Сукенник.

Він розповів, що у цьогорічному параді військ братимуть участь 36 військових музикантів Центру. З них – лише п’ятеро мають подібний досвід, для решти – це буде вперше. 

– Наш Центр військово-музичного мистецтва востаннє брав участь у параді в Києві, ще коли дислокувався у Севастополі. Тому учасники заходу  хвилюються і багато працюють. Загалом, підготовка до Дня Незалежності розпочалася ще в травні. Це години репетицій у студії, відточування стройових прийомів, постійне удосконалення музичної майстерності, музичний супровід та виступи перед особовим складом і громадськістю як самостійно, так і разом із колегами з 6-го флоту ВМС США. 

 Як розповів Любомир Сукенник, колектив Центру складається з оркестру, вокальної та балетної групи, струнного квартету. До параду залучають тільки духовий оркестр у кількості 36 осіб, який ввійде до зведеного оркестру. Впродовж місяця тренувань у Києві всі оркестри даватимуть виступи окремо.

– Заплановано низку концертних виступів, які будуть відбуватися щотижня на вихідні. Виїжджатимемо з концертними програмами на певні локації, де знаходяться військові частини, а також радуватимемо киян та гостей міста на відкритих майданчиках. Для цього мені іноді треба буде викликати людей, які не залучені до параду, але залучені у концертних виступах. Тож, паралельно тренуємо програми стройового та концертного репертуару на забезпечення всього параду й особисті оркестрові виступи, – зазначив начальник Центру.

– Військові музиканти мають бути у належній фізичній формі, аби могли протягом декількох годин з інструментом у руках відіграти програму на параді. А ще,  вони мають тренувати пам’ять. Загалом під час параду військові музиканти виконують близько пів сотні творів. Хоча у них і є шпаргалки, але практично всі музиканти знають репертуар напам’ять, – розповів капітан 2 рангу Любомир Сукенник. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook