ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військово-патріотичний вишкіл – це цікаво, корисно та круто!

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Липня 2021, 10:27

На Полтавщині відбувся військово-патріотичний польовий збір учнівської молоді під егідою координаційної ради громадських організацій учасників АТО/ООС, керівництва районного відділу освіти, Терешківської ОТГ та за активного сприяння командування військових частин гарнізону.

— Польовий вишкіл проходить уже п’ятий рік поспіль, — розповів його ініціатор і керівник військово-патріотичного клубу «Патріот», ветеран Григорій Маляренко. — Він став не просто частиною поглибленого вивчення предмета «Захист України», а й важливим компонентом військово-патріотичного виховання молоді. Адже до проведення табірного збору ми залучаємо й ветеранів бойових дій на Сході, й військовослужбовців, і представників волонтерських організацій. 

Про популярність заходу яскраво говорить кількість охочих взяти в ньому участь, яка постійно зростає. Ба більше, досвід організації вишколу Терешківської ОТГ цього року вивчали й підтримали близько десяти територіальних громад області.

Упродовж тижневої програми учасники табірного збору вчились облаштовувати табірне містечко, організовувати вартову службу, влучно стріляти, надавати першу домедичну допомогу, долати смугу перешкод. Крім того, за допомогою досвідчених інструкторів хлопці й дівчата отримали навички бойових єдиноборств, форсування водних перешкод і протимінної підготовки.

— Цього року на зборах було особливо цікаво, — поділилась своїми враженнями старшокласниця Дар’я Гандей. — Окрім насиченої програми тренувань, було багато різних локацій. Військові продемонстрували нам бойову розвідувально-дозорну машину, зенітну установку, стрілецьку зброю, військові засоби зв’язку. Особливе враження на кожного з нас справило десантування парашутистів, висадка на воду диверсійно-розвідувальної групи та проліт гелікоптера. Після його приземлення кожен мав змогу оглянути бойову машину й посидіти у кабіні пілотів. Я і дехто з моїх друзів серйозно зацікавились армійською службою.

— Польовий табір став не лише формою всебічного розвитку й виховання молоді, — зазначив голова обласної Координаційної ради громадських організацій учасників АТО/ООС Віталій Степанов. — Це також і важлива форма соціально-психологічної реабілітації ветеранів. Вони не просто навчають школярів захищати Україну, передаючи свій досвід у протистоянні ворогові й виживанні в екстремальних умовах. Живе спілкування з дитячою аудиторією, атмосфера позитиву й доброзичливості, спортивні змагання та інші чинники позитивно впливають на їхній морально-психологічний стан, даючи потужний заряд до активної адаптації до умов мирного життя. 

Зазначимо: протягом минулих чотирьох років військово-патріотичний вишкіл пройшли близько двохсот школярів. За словами організаторів польового табору, дедалі більше учнів районних шкіл і їхніх батьків зацікавлені в тому, щоб подовжити термін зборів щонайменше вдвічі. Адже, окрім опанування навичками військової підготовки, школярів привчають до дисципліни й самостійності, вони набувають досвіду, що потрібний у повсякденному житті.

До слова, хлопці та дівчата проходять також і практику помічника кухаря у складі внутрішнього наряду згідно із затвердженим розпорядком.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram