ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«ТРИ МЕЧІ – 2021»: КУЛЬМІНАЦІЯ ПРАКТИЧНИХ ДІЙ

Прочитаєте за: 4 хв. 27 Липня 2021, 20:04

Сьогодні, 27 липня, за проведенням активної фази багатонаціонального навчання «Три Мечі – 2021», яке триває на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, спостерігали високоповажні гості: заступник міністра національної оборони Литви Віліус Семешка, командувач добровольчими силами Литви полковник Лінас Кубіліус, перший заступник начальника генерального штабу Збройних сил Республіки Польща тризірковий генерал Ян Сливка, командир JMTG-U полковник Джеймс Перрін, Депутати Верховної Ради України Соломія Бобровська, Ростислав Тістик,  командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Євген Мойсюк,  представники іноземних і українських засобів масової інформації та інші запрошені.

Довідково. «Три мечі» це військові навчання, ідея створення яких виникла під час офіційної зустрічі 22-23 серпня 2019 року начальників Генеральних штабів Польщі та України на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки,  що на Львівщині. «Три мечі» відбуватимуться циклічно, кожні 2 роки.

Ці навчання є продовженням партнерської програми міжнародної військової співпраці між Литовською Республікою, Республікою Польща та Україною. В них беруть участь афілійовані підрозділи, які мають високі потенційні можливості, міцні та взаємозамінні військові з’єднання, які за потребою здатні спільно утримувати та знищити потенційного противника.

До навчання залучено більше ніж 1200 військовослужбовців, 200 бойових машин із 4 країн-учасниць: Литовської Республіки, Республіки Польща, України та Сполучених Штатів Америки.

Високоповажним гостям та представникам ЗМІ були продемонстровані потенційні можливості підрозділів ЛИТПОЛУКРБРИГ за різними тактичними сценаріями.

Спершу, на одній з ділянок полігону, після завдавання артилерійського удару було знищено головне угруповання умовного противника. За підтримки вертольотів армійської авіації десантно-штурмовий підрозділ здійснив безпарашутне десантування та забезпечив необхідний плацдарм для переправи основних сил. Тим самим було відкрито безперешкодне форсування водної перешкоди бронетехнікою, після чого десантники з ходу розпочали бій.

Далі, на наступній локації високоповажні гості змогли спостерігати за знищенням умовного противника в урбанізованій місцевості із залученням усіх військових можливостей підрозділів ЛИТПОЛУКРБРИГ. Головним фактором в цій битві було те, що підрозділи різних націй діяли у повній взаємодії між собою, реагуючи на швидкоплинні зміни тактичної обстановки. Також українські десантники продемонстрували новий вид штурму захоплених багатоповерхівок – зверху. Це складний маневр, під час якого воїни десантуються безпосередньо на дах будівлі. Одночасно з десантуванням українського підрозділу ЛИТПОЛУКРБРИГ на перші поверхи будинку зайшли військові польського батальйону. Командири двох націй мали скоординувати свої дії та виконати поставлене завдання з зачистки будівлі. Далі на допомогу воїнам прийшли підрозділи військової поліції ЗС Литви. Вони затримали озброєних бойовиків та забезпечили безпечний вихід з бою штурмових підрозділів.

Крім цього, під час заходу присутні змогли ознайомитись з військовою технікою та озброєнням, яке перебуває на озброєнні багатонаціональної бригади.

На завершення заходу під час проведення пресконференції у своєму виступі командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Євген Мойсюк наголосив, що ці навчання підтвердили високий рівень навченості афілійованих підрозділів ЛИТПОЛУКРБРИГ та спроможність багатонаціонального штабу ефективно керувати ними під час відбиття агресії потенційного противника.

Перший заступник начальника генерального штабу Збройних Сил Республіки Польща тризірковий генерал Ян Слівка у своєму виступі зазначив:

  • Підготовка та планування проведення навчань під гаслом «Три нації –єдина мета» відбувались майже три роки. «Три мечі» створили сприятливі умови розвитку та ефективного злагодження підрозділів  країн-партнерів. Це зі свого боку допоможе зміцнити безпеку в Європі.

Командувач добровольчими силами Литви полковник Лінас Кубіліус у своєму виступі перед пресою акцентував, що навчання дали змогу покращити взаємодію та співпрацю між військовими силами представників Збройних Сил України та Збройних сил НАТО, а саме – США, Литви та Польщі.

У своєму виступі командир ЛИТПОЛУКРБРИГ полковник Дмитро Братішко звернув увагу:

  • Це були потужні навчання для багатонаціональної бригади. У «Трьох мечах» були залучені дві складові. Країни-учасниці мали змогу обмінюватись досвідом під час планування  відповідно до стандартів НАТО. А також ефективно виконувати бойові завдання афілійованими підрозділами ЛИТПОЛУКРБРИГ безпосередньо на місцевості.

Нагадаємо, що гаслом ЛІТПОЛУКРБРИГ є: «Об’єднуємось заради миру». Навчання «Три мечі» продемонструвало те, що навіть три потужних зброї, розділених у своєму житті, можуть ефективно консолідуватись для подолання спільного ворога.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram