ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Донеччині за участю військових відбувся фестиваль історичних реконструкцій «Дике поле. Шлях до Європи»

Прочитаєте за: 3 хв. 18 Липня 2021, 12:28

Вчора на Донеччині відбувся щорічний фестиваль історичних реконструкцій «Дике поле. Шлях до Європи». Такий масштабний захід відбувається вже п’ятий рік поспіль у межах охоронної зони Українського степового природного заповідника «Кам’яні Могили» неподалік Маріуполя.

Захід відкрили голова Донецької ОДА Павло Кириленко та заступник командувача Операції об’єднаних сил генерал-майор Віктор Ганущак. У своїх вітальних промовах вони зауважили, що саме через такі заходи відбувається відновлення ідентичності української нації та її історії, а також демонструється багатонаціональність України, де люди можуть жити в мирі та злагоді та будувати розвинену європейську країну.

Цього року фестиваль об’єднав творчі колективи з майже 30 громад Донеччини. На десятках локацій майстри та майстрині демонстрували приклади мистецтв народностей, які мешкають на території області, зокрема татар, греків, німців тощо. Колективи реконструкторів ознайомили гостей з етапами життя Дикого поля під час скіфської, княжої, козацької доби до часів незалежності України. Кожен охочий мав змогу потримати в руках зброю, якою виборювали свободу та незалежність наші пращури, постріляти з луків та побитись на мечах.

Крім того, неабиякий інтерес викликала в присутніх, зокрема молоді та дітей, виставка військової техніки та озброєння, яку продемонстрували військові ЗСУ та правоохоронці. Окремою цікавинкою став показ навичок службових собак, після чого всі охочі із задоволенням фотографувалися з чотирилапими правоохоронцями.

Козак Григорій Савенко, полковник запасу ЗСУ, приїхав на фестиваль з Дніпра. Тут він разом із побратимами ГО «Січеславське козацтво Запорізьке», які пройшли російсько-українську війну, демонструє реконструкцію бою Пилявецької битви восени 1648 року, де полковник Ганжа зі своїми «уманцями» розбив табір поляків, з якого ті кинулися врозтіч, шукаючи рятунку аж за річкою Случ.

У Дніпрі чоловік займається військово-патріотичним вихованням молоді, розповідаючи про захоплюючі козацькі пригоди, демонструючи побут наших пращурів та навчаючи дітей поводитися зі зброєю тих часів.

— Ми розповідаємо дітям про наших великих пращурів-козаків, адже відомий факт, що без знання історії неможливе майбутнє нації. Ми вчимо молоде покоління тому, що всі нації, які проживають в Україні, повинні жити в мирі одна з іншою, і в той же час, у разі необхідності, щоб могли об’єднатися та взяти до рук зброю для оборони нашої землі. Тільки так ми не допустимо тих помилок, які призвели до подій, які тривають тут, на Донеччині, буквально за 50 км від цього фестивалю, вже восьмий рік поспіль, — ділиться думками чоловік.

Тетяна представляє на фестивалі виставку від Народного музею Авдіївки, яка була розроблена до річниці п’ятиріччя визволення міста.

— Ми вдячні нашим військовим за те, що Авдіївка нині вільна від окупаційної влади так званої ДНР, і намагаємося закарбувати їхній подвиг у виставках, аби говорити про нього наступним поколінням! — розповідає про виставку жінка.

На території проведення фестивалю також працювали фотозони з українською атрибутикою, можна було скуштувати козацької їжі, приготовленої на відкритому вогні, а також національних ласощів народних меншин, представлених на фестивалі. Чудовим доповненням до атмосфери заходу став виступ етногурту «Тінь сонця», чия музика характеризується як «козацький рок».

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram