ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

До кінця року сформуємо дивізіон катерів Island завдяки допомозі США — Андрій Таран

Прочитаєте за: 2 хв. 1 Липня 2021, 12:36

До кінця поточного року Україні буде передано три катери типу Island в рамках матеріально-технічної допомоги від США, що дозволить сформувати дивізіон з 5 швидкохідних патрульних катерів.

Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Таран.

Наразі проводяться ремонтно-технічні роботи та триває документальне оформлення передачі катерів до складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

— Напередодні Дня ВМС України та Дня Незалежності США, у період українсько-американського навчання «Сі Бриз-2021», ще раз хочу констатувати стратегічний курс партнерства між США і Україною у напрямі розвитку спроможностей вітчизняного флоту. Невдовзі до вже прийнятих до бойового складу ВМС України катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ» додадуться ще три катери: P192 «Суми» та P193 «Фастів» та WPB-1336. Екіпажі перших двох вже пройшли відповідну підготовку до безаварійної експлуатації у місті Балтімор та отримали сертифікати на обслуговування катерів. Щодо третього — на катері тривають ремонтно-відновлювальні роботи, а підготовка екіпажу запланована на осінь, — зазначив Андрій Таран.

За словами Міністра оборони, катери надійдуть до України зі встановленими на борту корабельними системами виробництва США та бойовими модулями з гарматами 30 мм, оптикоелектронною системою керування тощо.

— Компанія вже розробила відповідний технічний проєкт. Важливим є те, що на вимогу української сторони його можна використовувати у модернізації вже наявних катерів «Слов’янськ» та «Старобільськ», — наголосив Андрій Таран.

Нагадаємо, два катери типу Island «Старобільськ» і «Слов’янськ» були введені до складу ВМС України у листопаді 2019-го року.

11
Читайте нас в Telegram