ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як запобігти виникненню кишкової інфекції в літній період

Прочитаєте за: 3 хв. 31 Липня 2021, 14:07

Про це кореспонденту АрміяInform розповів ординатор відділення повітряно-крапельної інфекції Національного військово-медичного центру «Головний військовий клінічний госпіталь», лікар-інфекціоніст Олексій Несібуллін.

За словами лікаря, упродовж останніх 20–30-ти років в Україні зменшилася кількість класичних кишкових інфекцій, як-от сальмонельоз, і захворювань, викликаних кишковою паличкою. Наразі частіше проявляються недуги вірусної природи — ротавірусні, норовірусні тощо. Звісно ж, насамперед хворіють діти, але вони успішно заражають і дорослих.

—Профілактика подібних захворювань досить проста: слід мити руки і не вживати продукти без термічної обробки (особливо рибу, м’ясо, молоко, яйця). Необхідно стежити за їхнім терміном придатності, навіть якщо на вигляд і смак здається, що з харчами все гаразд. Продукти, термін придатності яких минув,слід утилізувати. Якщо ж у вашого сусіда, друга, побратима з’являються перші ознаки кишкового розладу, одразу обмежуйте спілкування й дотримуйтесь підвищених вимог до особистої безпеки: мийте руки, не користуйтеся спільним посудом, термічно його обробляйте, — розповідає лікар-інфекціоніст Олексій Несібуллін.

Профілактика кишкових захворювань: мийте руки, продукти харчування, не вживайте продуктів без термічної обробки (риба, м’ясо, молоко, яйця) та стежте за терміном їхньої придатності

—Головне під час лікування кишкової інфекції — не допустити зневоднення людини. Тобто хворий має якомога більше пити. Сліднегайно починати вживати препарати, які містять сіль. Скільки людина води втрачає, стільки повинна й отримувати. Такий розчин можна приготувати самостійно: на 1 літр води слід додати одну чайну ложку солі та столову ложку цукру. Якщо ж є всі ознаки кишкової інфекції (блювання, пронос, підвищення температури), але при цьому яскраво виражене блювання, коли людина не може взагалі пити рідину та має низький тиск, судоми в кінцівках, стан непритомності, то це показання до невідкладної медичної допомоги та внутрішньовенного введення розчинів у будь-яких умовах, — наголошує лікар.

Головне для лікування кишкової інфекції не допустити зневоднення організму! Скільки людина води втрачає, стільки повинна і отримувати!

«Звертаючись вчасно до лікаря, можна запобігти тяжким наслідкам!»

—Наведу приклад із власної лікарської практики. У найтяжчогомогопацієнта була  класична кишкова інфекція. Він щодня випивав сире куряче домашнє яйце і одного дня в нього розвився сальмонельоз. У нього була нудота, пронос, температура, тобто, на перший погляд, нічого страшного. Лікувавсяв домашніх умовах, відмовлявся їхати до лікарні. На п’ятий день його привезли в інфекційну лікарню в комі —у дуже тяжкому стані, з непрацюючими нирками і низьким тиском. Звісно, пацієнта врятували.У задовільному стані після лікування виписали додому. Але він перебував на волосину від смерті. Хоча можна було звернутися одразу за меддопомогою і запобігти складним наслідкам, — розповідає лікар.

Довідково. Сальмонельоз — це одне із найнебезпечніших інфекційних захворювань, збудниками якого є мікроби, що належать до роду Salmonella.

Ботулізм—захворювання, яке виникаєпісля вживання харчових продуктів: м’яснихчи грибних консервів, сушеного або копченого м’яса, риби, рідше інших консервів або продуктів харчування. Найважливіший симптом, за яким лікар може розпізнати хворобу — у хворого з’являється подвоєння в очах, порушення дихання. На відміну від інших кишкових розладів, вилікуватисявдома неможливо. Часто це важке захворювання призводить до смерті.

— Якщо напередодні людина вживала гриби (особливо зібрані самостійно чи куплені в місцях стихійної торгівлі)і є симптоми кишкової інфекції, навіть нетяжкі, потрібно негайнозвернутися до лікаря. Отруєння грибами починається як звичайна кишкова інфекція.Спочатку можуть бути досить легкі ознаки захворювання.Але з часом стан хворого погіршується. Звернувшись вчасно до лікаря, можна запобігти тяжким наслідкам, — радить лікар.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram