ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Омріяні квадратні метри: сотні вінницьких атовців чекають дозволу на будівництво житла

Прочитаєте за: 3 хв. 30 Липня 2021, 19:48 2

Ситуація навколо учасників бойових дій Вінниччини, які самотужки взялися розв’язати питання щодо житла, й досі залишається у підвішеному стані. Переговори між місцевою владою й учасниками двох житлово-будівельних кооперативів «Захисник-Вінниця» та «Атошник-Вінниця» щодо узгодження планів будівництва багатоквартирних будинків тривають уже не один рік.

Чергова зустріч міського голови Сергія Моргунова й ініціативної групи ветеранів відбулася днями у Вінницькій міськраді. Під час діалогу учасникам таки вдалося дійти певного порозуміння. Очільник міста вислухав пропозиції ветеранів бойових дій і дав відповідні розпорядження підлеглим. Зокрема, узгодити низку питань щодо коригування детального плану території, яку відводять під забудову. На жаль, спірним залишилося питання поверховості будинків. І хоч дійти згоди тут ще не вдалося, сторони продовжують переговори.

Варто зазначити, що цій зустрічі передував пікет, до якого долучилися близько сотні ветеранів і членів їхніх сімей. У такий спосіб вони намагалися привернути увагу до проблеми та просили владу активніше сприяти розв’язанню питання надання потрібних дозволів на забудову.

Нагадаємо: житлово-будівельні кооперативи «Захисник-Вінниця» і «Атошник-Вінниця» створені у 2019-му. До них долучилися близько п’ятисот чинних військовослужбовців, ветеранів бойових дій і членів родин загиблих воїнів. На спільні кошти їм удалося придбати земельні ділянки на території 10-го мікрорайону Вінниці загальною площею 8 гектарів. Там за сприяння інвесторів люди планують збудувати кілька житлових будинків, де зможуть придбати омріяні квадратні метри за пільговою ціною.

Як розповів голова кооперативу, учасник бойових дій Валентин Ковальський, таким чином учасники кооперативу намагаються самотужки розв’язати наболіле для багатьох питання забезпечення житлом.

— Ми далеко не перші, хто вирішує цю проблему в подібний спосіб. Тим же шляхом пішли ветерани з інших областей України, наприклад, Івано-Франківська, — розповідає Валентин Ковальський. — У разі успішної реалізації нашого проєкту вкладники кооперативів зможуть придбати квартири у новобудовах за ціною, значно нижчою ринкової. Так, будуть певні обмеження, на «пільгових» умовах кожен вкладник зможе купити до п’ятдесяти «квадратів». За площу понад цього ліміту доведеться доплатити. Ми вже знайшли надійного забудовника, готового з нами працювати. Також ми погодилися передати у комунальну власність більшу частину своєї ділянки для будівництва доріг, комунікацій, дитячого садочку та школи.

На жаль, за словами ветерана, у процесі реалізації проєкту щоразу виникають нові перепони, які перешкоджають мрії людей про власне житло стати реальністю.

— На мою думку, коли військові наважуються самотужки розв’язати проблемне житлове питання і тим зняти навантаження з держави, остання має активніше сприяти таким ініціативам, — говорить Валентин Ковальський. — У нас є земля, яку придбали власним коштом. Вона призначена під багатоквартирну забудову. Та поки що ми не можемо розпочати будівництво. Попри це не втрачаємо надії й не опускаємо рук і зробимо все можливе, аби втілити цей задум у життя.

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Важливо, Соціальний захист