ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна в ОБСЄ закликала Росію повернутися до перемир’я

Прочитаєте за: 2 хв. 29 Липня 2021, 14:56

Росія, як сторона досягнутих у ТКГ Додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року, має повернутися до взятих на себе зобов’язань із дотримання перемир’я.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ, передає Укрінформ.

«Ми закликаємо російську сторону повернутися до режиму припинення вогню та забезпечити його всеосяжний та стійкий характер», – заявив Євгеній Цимбалюк, коментуючи ситуацію навколо різкого зростання кількості

За його словами, перемир’я загалом принесло позитивні результати, адже протягом року спостерігалося зменшення кількості загиблих українських військовослужбовців майже вдвічі (з 88 до 45 бійців), також втричі було менше поранених серед бійців ЗСУ (з 494 до 163). Крім того, безпечнішим стало і життя цивільних осіб у районі конфлікту.

Український посол вказав на різке зростання кількості порушень режиму припинення вогню, що підтверджується звітами СММ ОБСЄ, яке розпочалося у квітні 2021 року – одночасно з інтенсивним нарощуванням Росією військ вздовж кордону з Україною та в тимчасово окупованому Криму.

Як приклад, він навів одне з останніх порушень перемир’я з боку російських окупаційних військ – обстрілу із 122-мм артилерії 26 липня, коли було поранено 7 українських військовослужбовців. Того ж дня СММ підтвердила поранення осколками цивільної особи у східній частині підконтрольної уряду Мар’їнки.

Очільник місії України в ОБСЄ нагадав присутнім про те, що саме Росія, а не її маріонетки в ОРДЛО, несе відповідальність за порушення Додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року, які були досягнуті в ТКГ, що складається з України, Росії та ОБСЄ.

Читайте нас в Telegram