ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як у Вінниці перевіряли мобілізаційні резерви

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Липня 2021, 15:54 9

У Вінниці провели тактико-спеціальне навчання з особовим складом зонального відділу Військової служби правопорядку ЗСУ. Відпрацьовано порядок дій особового складу під час переведення на функціонування в умовах особливого періоду в умовах значної дестабілізації суспільно-політичної обстановки. Як окремі елементи навчання відпрацювали питання управління підрозділами під час ведення територіальної оборони.

У межах тактико-спеціального навчання відбулися одноденні перевірні збори резервістів оперативного резерву першої черги. За час існування зонального відділу це перші збори резервістів.

— Ми навчаємося всі — від рядового до начальника зонального відділу, — розповідає очільник Вінницького зонального відділу ВСП полковник Ігор Коваленко. — По-перше, навчаємо особовий склад, як діяти під час переведення відділу на штат воєнного часу. На практиці відпрацьовуємо дії фахівців: кадрів, фінансів, логістики, командирів підрозділів, психолога, медиків. По-друге, з особовим складом, який прибув на збори, проводимо заняття з тактичної медицини, вогневої та спеціальної підготовки. Добре пам’ятаємо всі проблеми мобілізацій 2014 року. Тож головне завдання — не допустити подібних прогалин у майбутньому.

До одноденних зборів залучили майже пів сотні резервістів. Частина тих, хто прибув, — колишні військові Вінницького зонального відділу ВСП та ті, що мають реальний бойовий досвід. А також військовозобов’язані, яких подав територіальний центр комплектування.

— Основа наших резервістів — патріотично вмотивовані люди, які відслужили по кілька контрактів, військові пенсіонери. Всі мають бойовий досвід, за плечима по кілька ротацій у район проведення АТО/ООС. У них вдома є комплект форми, елементи екіпірування та спорядження. Вони підтримують на належному рівні військові навички й фізичні кондиції. У разі потреби готові повернутися на службу, приступити до виконання службових обов’язків і бойових завдань у районі ООС, навчити новачків, поділитися з ними досвідом, — запевняє полковник Ігор Коваленко.

Він каже, що водночас зі зборами триває рекрутинг щодо підписання контракту на військову службу в резерві, відповідно до недавно ухваленого Закону «Про основи національного спротиву». За результатами такої роботи 5 осіб уклали контракти із зональним відділом на службу в резерві.

— Служба в резерві має низку переваг, про які доведено учасникам зборів, — розповідає офіцер. — Головна з них — людина чітко знатиме, куди мусить прибути в разі введення воєнного стану, на якій посаді і з ким служитиме. Чітко знатиме завдання та обов’язки і вмітиме їх виконувати.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Навчання та тренування