ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна має конкретні пропозиції щодо протидії пануванню Росії в Чорному морі — Дмитро Кулеба

Прочитаєте за: 2 хв. 20 Липня 2021, 13:21 3

Україна має конкретні ідеї та пропозиції щодо того, як перешкодити Росії перетворити Чорне море на своє «внутрішнє озеро».

Таку заяву за підсумками візиту Президента України Володимира Зеленського до Грузії зробив міністр закордонних справ України Дмитро  Кулеба у прямому ефірі у Facebook.

«Якщо країни Чорного моря (і члени НАТО, і Україна, Грузія, і можна знайти навіть місце для Молдови в цьому механізмі) не об’єднають свої зусилля, то Росія перетворить Чорне море на своє внутрішнє озеро, поділить його навпіл і почне повністю панувати у своїй зоні. Ця тема була вчора дуже предметно проговорена — тобто, що треба зробити для того, щоб вирівняти ситуацію з безпекою в Чорному морі. В України є конкретні ідеї, конкретні пропозиції з цього приводу», — зазначив глава української дипломатії.

Міністр заявив, що Україна обговорює наразі ці ідеї з Грузією, Молдовою, державами-членами НАТО, які є причорноморськими та дружніми до України, а саме з Румунією, Болгарією і Туреччиною.

Дмитро Кулеба також поінформував, що для посилення євроінтеграції у травні в Києві було створено Асоційоване тріо України, Грузії й Молдови, а в понеділок у Батумі відбувся повноцінний саміт лідерів «Асоційованого тріо» за участю президента Європейської ради Шарля Мішеля.

«Тут йдеться про безпеку регіону, про безпеку взагалі Європи, тому що ми абсолютно переконані, що без членства наших трьох країн в ЄС гарантувати повноцінну безпеку Європи буде неможливо… Але я вам скажу, що дедалі більше країн у ЄС теж починають думати в межах цієї парадигми й це дуже радує», — додав він.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини