ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Десну» відвідали американські бойові медики

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Липня 2021, 11:50 2

Днями навчальний центр «Десна» імені князя Ярослава Мудрого відвідали представники медичної служби Європейського командування ЗС США. Вони провели тренінги для експертів з польової медицини ЗС України в межах міжнародних змагань Expert Field Medical Badge. Також до навчального центру завітали представники СВ ЗС США в Європі, аби відібрати кандидатів для участі у змаганнях на отримання міжнародної відзнаки «Найкращий бойовий медик».

— Запрошення українських військових медиків до участі в міжнародних змаганнях Expert Field Medical Badge, що проводить медична служба Збройних сил США, є важливим досягненням. Це висока оцінка від наших закордонних партнерів рівня підготовки і майстерності українських захисників. Вважаю це визнанням нас рівноправними учасниками знакових подій, що відбуваються у провідних арміях світу, — зазначив тимчасовий виконувач обов’язків командувача Медичних сил ЗСУ полковник медичної служби Андрій Галушка.

У спілкуванні з іноземними військовими директор Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Назім Агаєв підкреслив, що Канада і США — наші близькі й давні союзники:

«Ми відчуваємо підтримку як уряду держав, так і громадян, високо цінуємо співпрацю з вами. Тож сподіваємось на подальше її посилення. Також готові сприяти в будь-яких спільних ініціативах. Дякуємо за тренування разом зі ЗС України, за те, що ви робите все можливе, аби наблизити рівень підготовки нашого війська до натовських стандартів. Адже наша спільна мета — досягти миру в Україні».

Сержант-майор групи з медичної підготовки майстер ворент-офіцер Томас-Луї Ляфоре вже пів року працює в Україні в об’єднаній оперативно-тактичній групі операції Unifier:

«В Україні відповідаю за медичну підготовку і наша основна мета — підтримувати, оцінювати та допомогти оновити навчання військових медиків в Україні. Вони мають високий рівень підготовки і прагнуть дізнатися ще більше. Для мене найвищий показник компетентності — коли я бачу вогонь в очах тих, хто прагне навчитися. Тоді розумію, що вони дійсно горять своєю справою і хочуть допомогти тим, хто постраждав. За час співпраці з українськими військовими навчився в них стійкості й можливості зробити більше, маючи менше. Ми інколи не усвідомлюємо, наскільки нам пощастило, що в нас є багато ресурсів. Але інколи потрібно повернутися назад і зрозуміти, як працювати ефективно з меншою кількістю ресурсів».

Тренінги для українських воїнів на базі навчального центру «Десна» імені князя Ярослава Мудрого представники США та Канади проводитимуть ще кілька днів. У фіналі відбудеться відбір кандидатів для участі в змаганнях на отримання міжнародної відзнаки «Найкращий бойовий медик».

Ярослава Зоріна

10
Читайте нас у Facebook