ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військово-земельне питання, або Кому потрібен очерет?

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Липня 2021, 9:53

Вкотре це питання виникає в тих, хто чесно і самовіддано служив на передових позиціях оборони України. Несправедливості чимало. Часто воїнам відмовляють в отриманні ділянок або дають там, де, як то кажуть, «й дикі качки не літають». Та війна не лише загартувала побратимів, а й навчила ветеранів знаходити позитивні моменти навіть у найскладніших проблемах. А головне — кожен воїн знає, що перемогти можна лише об’єднавшись з однодумцями. От і нині на Львівщині дві ветеранські організації — «Закінчимо війну» та «Гідність нації» — активно відстоюють права учасників бойових дій і сімей загиблих у питанні отримання земельних ділянок.

— Ви розумієте, іноді доходить до абсурду, — ділиться враженнями координатор організації «Закінчимо війну» Ростислав Ковалишин. — Одного разу дали хлопцям ділянку на болоті, що заросла очеретом. Вони похнюпились, руки опустили. Прийшли до нас. Ми їм кажемо: «Чого засмучуватись! Шукаймо тих, кому очерет треба!». І от тепер вони успішно торгують із кількома країнами світу!

Проте, за словами Ростислава, не все завжди відбувається радісно і відповідно до закону. Певні розбіжності в новому законодавстві дозволяють бюрократам різних рівнів маніпулювати паперами й часом так, щоб не надати землю воїнам. Наприклад, днями члени ветеранського об’єднання приїхали у Раву-Руську, де на сесії розглядали питання надання ділянок учасникам АТО, а головне — родині загиблого Героя України. Наразі все обійшлось без гучного скандалу.

—  Вдячний депутатам, що вони з розумінням поставились до потреб воїнів, — наголосив Ростислав. — Загалом, більшість питань вирішено позитивно. А ті, які мають певні проблеми, нам пообіцяли переглянути й вирішити!

Утім, так буває не завжди. Іноді потрібна підтримка побратимів, щоб довести чиновникам право ветеранів на справедливість.

— Раджу всім не соромитись і об’єднуватись в організації або долучатись до вже існуючих ветеранських груп, — зазначив координатор ветеранської групи «Гідність Нації» Сергій Шевченко. — Лише разом можемо здолати бюрократію, корупцію і несправедливість.

Нині під контролем цих ветеранських об’єднань ще близько сотні різних справ, що стосуються учасників бойових дій. І побратими не опускають рук.

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram