ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Враження учасників «Сі Бриз – 2021» від навчань

Міжнародне співробітництво
Прочитаєте за: 3 хв. 12 Липня 2021, 12:16

«Сі Бриз – 2021» завершився, і ми вирішили запитати у деяких його учасників про перебіг навчань та про особисті враження від спільних дій під час берегової компоненти.

Командир роти вогневої підтримки армії США капітан Джон Маккурт:

Це мій перший візит в Україну, і для нас було винятковою можливістю працювати пліч-о-пліч та вдосконалювати нашу взаємосумісність, обмінюватися досвідом, який, безперечно, є у кожного представника Збройних сил країн-учасниць. Я сподіваюся, що надалі мені випаде нагода ще раз попрацювати з українськими морпіхами. Думаю, що це гарна можливість продемонструвати професіоналізм своїх військовослужбовців під час виконання комплексних завдань і я вважаю, що ми успішно впоралися та продовжимо зростати професійно разом із нашими партнерами та союзниками.

«Сі Бриз – 2021» був відмінним навчанням, в рамках якого ми побудували міцні стосунки. Важливо, що як американські, так і українські морпіхи вийшли з цих навчань набагато сильнішими.

Я виріс у Нью-Йорку, проходив службу у багатьох куточка США. На мою думку, між українцями та американцями є багато спільного, і це проявляється у прагненні вдосконалюватися щодня і бажати щасливого життя для себе та своєї країни.

Командир десантно-штурмової роти окремого батальйону морської піхоти старший лейтенант Сергій Таранюк:

Спільні навчання з підрозділами Збройних Сил країн та партнерів НАТО  дозволили нам здобути неоціненний досвід. Багато чого ми навчились, багато що продемонстрували наші морські піхотинці, особливо це стосується тактичних прийомів, які ми використовуємо під час бойових дій.  Серед військовослужбовців інших країн також є чимало учасників бойових дій, зокрема в Афганістані та Іраку. Тому я вважаю, що ці міжнародні навчання пішли на користь всім учасникам «Сі Бриз – 2021». 

Щодо  практичних дій, то саме для мого підрозділу навчання були дуже насичені. Було цікаво спостерігати за роботою наших американських союзників, працювати разом із ними. Ми чимало часу виконуємо завдання в ООС, тому тренування таких дій є вкрай актуальними для нас. Важливо те, що ми змогли дати знання та навички військовослужбовцям, які щойно прийшли на контракт з навчальних центрів.

Як командир роти  я можу виокремити три основні здобутки. По-перше, я здобув новий досвід в управлінні підрозділу. По-друге – постановка завдань за стандартами НАТО та його виконання ввіреним мені підрозділом, а саме висадка на необладнане узбережжя, рейдові дії в тилу противника. І останнє, та мабуть, найголовніше – одна справа, коли ти робиш це сам, а інша – коли працюєш у тісній взаємодії або під керівництвом іноземних колег.

Старший офіцер молдавського контингенту старший лейтенант Каталін Бутнару:

Уже вдруге я беру участь у навчаннях серії «Сі Бриз», і у мене залишаються лише добрі згадки не тільки про навчання, а й про Україну та українців. Вважаю, що співробітництво з представниками інших країн у межах цих навчань для нас було успішним. Ми обмінювались досвідом, працювали разом, і в цілому у нас все вийшло. На мою думку, та мета, яку ми перед собою ставили, була досягнута. Ми здобули цінний досвід, водночас ділилися своїми знаннями та навичками з іншими учасниками «Сі Бриз – 2021».

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Часів Яр — горить колона росіян, наземні роботи підірвали окупантів, поліція рятує суміжників: стрім

Біля Часового Яру розгромили колону росіян. Понад 20 окупантів рухалися зі сторони Бахмута.

«Побачив ракету над селом — і пішов у військкомат»: боєць «Орбіта» воює з перших днів великої війни
«Побачив ракету над селом — і пішов у військкомат»: боєць «Орбіта» воює з перших днів великої війни

Боєць 210 ОШП Артем на позивний «Орбіта» пішов добровольцем до війська після того, як 24 лютого 2022 року побачив ракету над рідним селом на Чернігівщині.

«Десять FPV впали поруч»: танковий екіпаж 41-ї бригади вистояв під роєм дронів на Сумщині
«Десять FPV впали поруч»: танковий екіпаж 41-ї бригади вистояв під роєм дронів на Сумщині

Танкісти 41-ї окремої механізованої бригади розповіли, як під час боїв на прикордонні Сумщини працювали під атаками FPV-дронів і підтримували українську піхоту.

Суд оштрафував заступника директора приватного коледжу, який давав «відстрочки» для ухилення від мобілізації
Суд оштрафував заступника директора приватного коледжу, який давав «відстрочки» для ухилення від мобілізації

Підроблені довідки для відстрочки від мобілізації видавали про буцімто навчання в аспірантурі в одному з приватних вишів.

«Констаха, яку вже не впізнати»: у «Люті» показали моторошні кадри знищеного росіянами міста
«Констаха, яку вже не впізнати»: у «Люті» показали моторошні кадри знищеного росіянами міста

Колись жива Костянтинівка, де військові дорогою на позиції брали каву й хот-доги на знайомій заправці, нині перетворюється на суцільні руїни після ворожих атак.

Покровський та Гуляйпільський — Генштаб ЗСУ назвав напрямки з найбільшою активністю ворожих сил
Покровський та Гуляйпільський — Генштаб ЗСУ назвав напрямки з найбільшою активністю ворожих сил

Від початку доби на фронті було зафіксовано 62 бойові зіткнення, найбільше — на Покровському та Гуляйпільському напрямках.

ВАКАНСІЇ
Лаборант киснедобувної станції

від 20000 до 25000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Кухар

від 21400 до 21400 грн

Дніпро

31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського

Штурман БПЛА

від 50000 до 50000 грн

Київ

412 ОБ БС Командування Сил беспілотних систем України

Стрілець

від 20000 до 50000 грн

Українка, Миколаївська обл.

Військова частина А7095

Діловод, бухгалтер

від 25000 до 55000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

--- ---