ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

12 тисяч миль, 330 спусків під воду, 80 годин у повітрі: в Одесі урочисто завершились навчання «Сі Бриз–2021»

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Липня 2021, 13:07

Керівництво навчань зазначило, що це наймасштабніші навчання цієї серії, в якій брали участь представники понад 30 країн.

Під час церемонії закриття командувач Військово-Морських Сил ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа подякував усім учасникам навчань за високий рівень підготовки та ефективне виконання завдань.

— Наші кораблі пройшли більше ніж 12 тисяч миль, наші водолази більше ніж 330 разів спускалися під воду, пілоти більше ніж 80 годин провели у повітрі, українські й американські морські піхотинці, військові Молдови та Грузії спільно відпрацьовували заходи на суходолі у трьох областях України. Це вкотре продемонструвало нашу спроможність відпрацьовувати спільні завдання за стандартами НАТО, — зазначив контрадмірал Олексій Неїжпапа. — Навчання «Сі Бриз–2021» завершено. Це ще одна наша маленька спільна перемога, яка дає можливість бути разом у морі, в повітрі та на суші. Ми сьогодні маємо силу, яка в єдності й спільних поглядах і цінностях, які захищають наші народи. Дякую колегам з 6-го флоту США за ту підтримку та спільну організацію цих навчань, а також решті партнерам.

За словами першого заступника секретаря Ради національної безпекита оборони України генерал-полковника Михайла Коваля, всі заходи, які проводилися під егідою навчань «Сі Бриз», мають важливе значення для стабільності в Азово-Чорноморському регіоні нашої держави, адже завдання, які виконувалися, є чіткою пересторогою для агресора у тому, що ми готуємося дати гідну відсіч.

Також під час навчань підрозділи ВМС ЗС України проходили оцінювання за стандартами НАТО. Зокрема пройшли самооцінювання патрульні катери «Слов’янськ» і «Старобільськ», а також рота морської піхоти ВМС.

—Позаду тисячі годин важкої роботи, нескінченна кількість обговорень у процесі планування навчань, які згодом успішно практично реалізувалися. 30 країн, близько 5 тисяч учасників, 30 одиниць кораблів і катерів, а також 40 літальних апаратів здійснили сотні спільних заходів у територіальних водах України, в міжнародних водах та у повітряному просторі, — звернувся до учасників навчань заступник командира тактичної групи «65» 6-го флоту ВМС США капітан 1 рангу Кайл Гант. —Разом ми спланували та провели спільні заходи, які мали допомогти всім нам навчитися відстоювати та захищати власну територію та діяти в інтегрованому військовому середовищі. Навчання «Сі Бриз», починаючи ще з 1997 року, завжди стосувалися глобального партнерства заради миру і світ продовжує чути цей чіткий меседж. За останні 2 тижні було опубліковано близько 15 тисяч статей 35 мовами. Світ розуміє, що ці навчання не є відповіддю будь-якій країні чи реакцією на будь-які події. Це чітка демонстрація нашої спільної рішучості та готовності просувати мир та стабільність в регіоні.

Варто додати, що під час урочистої церемонії найкращих учасників українсько-американського навчання було нагороджено відзнаками та цінними подарунками.

Фото Наталії Задверняк

16

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: