Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Навчання «Сі Бриз – 2021» викликали істерію в країни-агресора. Росія боїться втратити свою домінантну роль на півночі Чорного моря, тому вивела весь корабельний склад Чорноморського флоту у море, аби протидіяти українсько-американським навчанням.
Починаючи з 2014-го, РФ цілеспрямовано нарощує свої спроможності та реалізує свої агресивні плани на території окупованого Кримського півострова й у прилеглих до нього морських акваторіях.
Натомість навчання серії «Сі Бриз», які наразі тривають в Чорному морі, сприяють підтриманню морської регіональної безпеки й забезпечення стабільності в Чорноморському регіоні.
Чому ж українсько-американські навчання викликають таку істерію в країни-агресора?
— Ще кілька років тому у світі мало що знали, власне кажучи, де розташоване Чорне море, а тим паче Азовське море. За останні 7 років ситуація кардинально змінилась. Нині на Заході чітко розуміють, що агресивні дії РФ, а це повзуча окупація Азовського моря, пов’язана із завершенням будівництва так званого Керченського моста та блокування шляхів цивільного судноплавства, спроби створити нове вогнище напруги на Чорному морі та зростання спроможностей російських військ в окупованому Криму — це загроза не лише Європі. З урахуванням військової бази в сирійському порту Тартус це також загроза країнам Близького Сходу, Середземномор’я та Північної Африки, — підкреслив головний редактор BlackSeaNews, керівник Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» з питань ситуації у Криму, мілітаризації півострова, свободи судноплавства та міжнародних санкцій щодо РФ Андрій Клименко (на фото праворуч).
— З цієї точки зору навчання «Сі Бриз» у тому форматі, як вони проходять цими днями, — це класична операція для стримування Росії. Тобто Україна разом із західними партнерами демонструють РФ, що не буде Чорне море «російським озером». До речі, тезу, що Чорному морю загрожує перетворення на «російське озеро» президент Туреччини Реджеп Ердоган озвучив НАТО ще у травні 2016 року. Тому коли ми бачимо прольоти декількох іноземних стратегічних розвідників над Чорним морем, поруч з окупованим Кримом або над лінією розмежування на Сході України — це все розвідка. Але коли ми маємо потужне військове багатонаціональне формування сил на навчаннях «Сі Бриз» на Чорному морі — то це означає, що міжнародна спільнота демонструє свою солідарність з Україною та докладає спільних зусиль із забезпечення безпеки в нашому регіоні. Росія цього реально боїться і намагається продемонструвати, що вона готова до відстоювання своїх інтересів з використанням військової сили. Але будемо говорити відверто: коли в Чорному морі перебувають потужні кораблі різних країн НАТО, які мають на озброєнні ударну ракетну зброю, то в ці дні наступ РФ на Україну з морського напрямку є малоймовірним, — відзначив Андрій Клименко.
Зазначимо, що на базі військового радіо «Армія FМ» проводився тематичний круглий стіл, який було організовано Інформаційним агентством спільно з Центральною телерадіостудією Міністерства оборони України. Тема заходу — висвітлення перебігу навчання «Сі Бриз – 2021», обговорення безпекової ситуації в Азово-Чорноморському регіоні та розвиток спроможностей ВМС України.
Американський ракетний есмінець типу «Арлі Берк» Ross оснащений бойовою інформаційно-керуючою системою «Іджис», пусковими установками з крилатими ракетами «Томагавк», зенітними або протичовновими ракетами, а також різним кулеметно-гарматним озброєнням. Корабель може взяти на борт один вертоліт Sikorsky SH-60 Seahawk.
Нагадаємо нашим читачам, що 7 квітня 2017 року американські ракетні есмінці Ross і Porter випустили загалом 59 ракет типу «Томагавк» по військових цілях на аеродромі «Шайрат» у Сирії. Ракетний удар був здійснений у відповідь на загибель щонайменше 80 мирних жителів внаслідок хімічної атаки на Хан-Шейхун у провінції Ідліб, що сталася 4 квітня 2017 року.
@armyinformcomua
На Лиманському напрямку бійці батальйону «SIGNUM» знешкодили одразу чотири ворожі розвідувальні безпілотники.
Україна провела четвертий за тиждень обмін полоненими, повернувши додому своїх офіцерів та захисників, багато хто з них, за словами Президента, перебуває у вкрай важкому стані після жорстоких умов російського полону.
Спроба окупантів сховатися від дронів у «зеленці» зазнала чергового фіаско — пілоти бригади «Буревій» виявили та знищили ворожу піхоту.
На Куп’янському напрямку оператори БПЛА прикордонної бригади «Помста» знищили два ворожі танки, три укриття, автомобіль «Буханка» та ліквідували ворожу «FPV-засідку».
На його рахунку — чотири збиті ворожі літаки та підбитий вертоліт Ка-52, а сьогодні ветеран ППО на псевдо «Таліб» зі своєю групою на пікапі з кулеметом захищає небо на підступах до Харкова від «шахедів».
Бійці Третьої штурмової бригади на Харківщині провели масштабну «зачистку» ворожої техніки і укріплень.
від 20000 до 30000 грн
Гусятин
Перший відділ Чортківського РТЦК та СП (Гусятин)
від 21000 до 60000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…