ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Підйомна допомога військовим: особливості нарахування та нюанси

Соціальний захист
Прочитаєте за: 4 хв. 28 Червня 2021, 14:21

Питання виплати підйомної допомоги регламентуються наказом Міністерства оборони України № 45 від 05.02.2018 року «Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил України підйомної допомоги». Проте, чи існують складнощі стосовно таких виплат, з’ясовував кореспондент АрміяInform.

Загалом підйомна допомога − це грошова допомога, яка виплачується військовослужбовцям у разі переїзду на нове місце служби в інший населений пункт у зв’язку з призначенням на посаду або зарахуванням на навчання до військового навчального закладу, термін якого становить понад 6 місяців. Водночас така допомога не передбачена для строковиків.

Її розмір – це місячне грошове забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків на кожного члена його сім’ї, який переїхав із ним на нове місце служби. Під час виплат враховуються як основні, так додаткові види грошового забезпечення, встановлені військовому за новим місцем служби.

Право на отримання підйомної допомоги мають армійці, які  прийняли посаду за новим місцем військової служби, що оголошується в наказі командира частини.

Для отримання такої допомоги на  членів сім’ї визначений певний пакет документів, зокрема, це копії сторінок паспорта з особистими даними та реєстрацією попереднього та нового місця проживання повнолітніх членів сім’ї, свідоцтв про народження дітей, що завірені підписом військовослужбовця, довідки кадрового органу про склад членів сім’ї військового, які зазначені в його особовій справі. При цьому, якщо дружина і чоловік є військовослужбовцями, підйомна допомога на кожного з них виплачується за новим місцем їхньої військової служби, а на членів сім’ї − з місячного грошового забезпечення одного з них (за їхнім бажанням).

Члени сім’ї військовослужбовця, на яких може бути виплачена підйомна допомога, це дружина, діти, що не досягли повноліття, діти, які стали інвалідами до повноліття незалежно від віку, батьки або усиновителі військовослужбовця та його дружини (чоловіка), які  досягли пенсійного віку або є інвалідами.

− Серед основних проблемних запитань, що виникають на практиці щодо виплати підйомної допомоги, – це виплата на дитину, що проживає разом із військовослужбовцем, проте офіційно їм не усиновлена, а є дитиною від першого шлюбу його дружини. У наказі визначено… «на дітей військовослужбовця і його дружини (чоловіка), зокрема усиновлених», тобто тут можна це тлумачити двояко. Це може стосуватися як спільних дітей військового та його дружини, так і дітей дружини від першого шлюбу, батьком яких не є військовослужбовець. Під час з’ясування цього питання  з іншими юристами все ж таки ми дійшли до спільного порозуміння і вважаємо, що армійці мають право отримувати підйомну допомогу на дітей як спільних, так і народжених дружиною в іншому шлюбі, − розповів експерт із військового права Олександр Порва.

Підйомна допомога військовослужбовцям виплачується не більш як за два переїзди протягом календарного року. Поряд з її виплатою військовий, який прибуває до нового місця служби, повинен отримати і добові в розмірі 60 гривень за кожний день перебування в дорозі його та кожного члена його сім’ї, які переїхали на нове місце служби, за умови надання квитків. При цьому день вибуття та день прибуття рахуються як дві доби. У разі відсутності квитків, добові виплачуються з розрахунку за одну добу переїзду.

− Також є певні проблематичні питання щодо виплати підйомної допомоги на членів сім’ї і, зокрема, на батьків військовослужбовця або його дружини. Якщо сам факт приїзду батьків з відміткою у паспорті є достатньою підставою для передбачених виплат, то внесення їх в особову справу військовослужбовця є дещо проблематичним. Наказом Міністерства оборони України від 26.05.2014  № 333 «Про затвердження Інструкції з організації обліку особового складу Збройних Сил України» визначено, що запис у особовій справі про батьків військовослужбовця робиться незалежно від спільного їх проживання, а для батьків дружини спільне проживання є обов’язковим. Також і основною умовою є перебування на утриманні чи отримання від військового допомоги, що є для батьків постійним і основним джерелом засобів існування. І тут виникає запитання − яка це допомога і як її визначити? На мою думку, це можуть бути різні підтверджуючі документи, такі як виписки з банківських карток про переказ коштів, довідки про розмір пенсії батьків або інші документи, за якими можна зробити реальний висновок про перебування на утриманні, − повідомив вищезгаданий експерт.

Тож можуть виникати й інші нюанси щодо виплати підйомної допомоги військовослужбовцям, проте термін, протягом якого військовий може звернутися для її отримання, становить 3 роки з моменту набуття такого права.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
На півдні спецпризначенці спалили склад БК разом з окупантами

На півдні спецпризначенці спалили склад БК разом з окупантами

Воїни ССО спалили склад БК та знищили військових противника на Півдні.

МАГАТЕ заявило про чергову атаку безпілотника по Запорізькій АЕС

МАГАТЕ заявило про чергову атаку безпілотника по Запорізькій АЕС

Сьогодні, 18 квітня, Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило про атаку невідомого безпілотного літального апарату по території навчального центру Запорізької атомної електростанції, що примикає до майданчика.

На Полтавщині до 15 років засуджено місцевого проросійського «політексперта» 

На Полтавщині до 15 років засуджено місцевого проросійського «політексперта» 

Суд виніс вирок жителю Полтави, який співпрацював з аналітичним порталом рф «Фонд стратегічної культури».

Постачання ППО та спільні оборонні проєкти: Глава держави мав розмову з віцеканцлером Німеччини

Постачання ППО та спільні оборонні проєкти: Глава держави мав розмову з віцеканцлером Німеччини

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцеканцлером Німеччини Робертом Габеком під час його візиту до Києва. Темою розмови було зміцнення ППО України сучасними системами та двостороння співпраця у сфері ОПК.

У ЗСУ показали, як естонські інструктори тренують наших новобранців

У ЗСУ показали, як естонські інструктори тренують наших новобранців

Військовослужбовці Збройних сил Естонської Республіки в рамках базової загальновійськової підготовки особового складу Збройних Сил України у Великій Британії проводять заняття з навчання ведення позиційних бойових дій.

Україна та Чехія розпочали переговори щодо двосторонньої безпекової угоди

Україна та Чехія розпочали переговори щодо двосторонньої безпекової угоди

Українська сторона провела переговори з чеською стороною щодо підготовки проєкту майбутньої безпекової угоди.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Радіотелеграфіст у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Водій

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

119 ОБр Сил ТрО

Водій, військовослужбовець

від 20100 до 120000 грн

Дніпро

108 ОБр Сил ТрО

Зв’язківець-військовослужбовець

від 22000 до 50000 грн

Одеса, Одеська область

Кухар-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Суми

Косівський РТЦК та СП

Інструктор забезпечення навчально-тренувального процесу обслуг ЗРК

від 27000 до 30000 грн

Васильків, Київська область