Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…
П’ять країн-учасниць групи з розслідування катастрофи літака рейсу MH17 наполягають не тільки на притягненні до відповідальності винних фізичних осіб, а й Російської Федерації як держави.
Про це у програмі «На самом деле: Донбасс» телеканалу «Дом» повідомив надзвичайний і повноважний посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, інформує Укрінформ.
Він зазначив, що з 2014 року найактивніше ведуть розслідування п’ять країн: Україна, Нідерланди, Бельгія, Австралія й Малайзія, які створили спільну групу. «Вони відпрацьовували різні опції, як забезпечити притягнення до відповідальності тих, хто збив «Боїнг». Перша опція — створити спеціальний трибунал під егідою Ради безпеки ООН, була підготовлена відповідна резолюція, і вона отримала загальне схвалення. Єдина країна, яка ветувала цю резолюцію, була Російська Федерація», — розповів дипломат.
За його словами, після цього країни сконцентрувалися на двох варіантах розгляду справи: «Створення гібридного трибуналу цими п’ятьма країнами (такі прецеденти були в історії) або передача справи в національну юрисдикцію. Врешті, визначили, що під час цих переговорів буде застосовуватися національна юрисдикція Нідерландів».
Як зазначається, тема збитого «Боїнга» рейсу МН17 фігурує в кейсах кількох судових процесів. Приміром, справа розглядається Окружним судом Гааги, і його мета — встановити саме фізичних осіб, винних у трагедії.
«Але крім цього, в Нідерландах Україна переслідує Російську Федерацію як державу в Міжнародному суді ООН на підставі відповідної міжнародної Конвенції щодо запобігання фінансування тероризму», — додав Всеволод Ченцов.
«Крім того, є судовий процес у Страсбурзі, є дві справи, які були ініційовані Україною й Нідерландами, вони зараз об’єднані в одну», — продовжив посол, акцентувавши, що в Нідерландах і влада, і громадськість приділяють велику увагу цьому розслідуванню.
«Безумовно, це одне з найважливіших питань на порядку денному в Нідерландах… Це питання постійно на порядку денному і парламенту, і уряду, дуже інтенсивно ведеться міжнародне співробітництво», — констатував дипломат.
«Крім цих п’яти країн, які я вже згадав, усі країни, громадяни яких загинули в катастрофі, беруть активну участь. Зокрема, фінансова участь у розслідуванні теж забезпечується цими країнами. Тобто це — глобальні заходи щодо притягнення до відповідальності як фізичних осіб, так і Російської Федерації як держави», — резюмував Всеволод Ченцов.
Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Президентом Естонії Аларом Карісом обговорили оборонну підтримку, відбудову нашої країни та шлях до ЄС.
Воїни батальйону «Рарог» 24 механізованої бригади імені короля Данила своїми влучаннями підпалювали не тільки ворожу техніку, але й особовий склад окупантів.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на черговий російський злочин війни: окупанти завдали удару по машинах гуманітарної місії Міжнародного комітету Червоного Хреста на Донеччині.
Оператори БПЛА прикордонної комендатури швидкого реагування роти ударних безпілотних авіакомплексів «Фенікс» бригади Гвардії наступу «Помста» зібрали серію нічних уражень ворожої техніки й особового складу.
Армія рф завдала ще одного удару по Костянтинівській громаді внаслідок якого 3 людини загинули і 2 поранені у Віролюбівці.
На Дніпропетровщині повідомили про підозру військовому медичної служби, який шахраював під час ВЛК.
Захищаємо світ
від 22000 до 122000 грн
Яворів
Яворівський РТЦК та СП
від 20500 до 120000 грн
Кривий Ріг
Арей, окремий штурмовий батальйон
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…