Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Унікальні документи, віднайдені нещодавно в Державному архіві Чернівецької області, свідчать, що 30 червня 1941 року відновлення Української держави відбулося не лише у Львові, як вважали раніше.
Цього дня, рівно 80 років тому, один із керівників крайового проводу ОУН Мирослав Кіндзірський на Буковині проголосив Українську державу. Згадка про цю подію була віднайдена в одній із довідок румунського інспекторату поліції.
Також у документі, який зберігається в архіві ГДА СБУ в Чернівцях, зазначається, що в самому обласному центрі, в Чернівцях, ще до захоплення міста румунськими військами українські націоналісти вивісили на будівлі міської ради синьо-жовтий прапор. У той же час у селах відбувалися масові сходи селян, на яких проголошували Самостійність України, утворювали місцеву владу, формували місцеві групи самооборони для захисту сіл від залишків радянських військ, які ще переміщувалися Буковиною, вивішували синьо-жовті прапори на сільрадах.
– Маємо сенсаційну знахідку керівника Державного архіву Чернівецької області Миколи Рубанця – документи, що засвідчують – 30 червня 1941 року і у нас, у Чернівецькій області, українці устами Мирослава Кіндзірського проголосили українську державу. Ця наукова сенсація має велике значення для нашої з вами історії, це були ті цеглини, на яких трималися український державницький дух і воля в роки воєнного протиборства та віри у відродження України аж до 1991 року, – зазначив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.
Крім цього, посадовець закликав голів громад, зокрема і міста Чернівців, ушанувати і увіковічити таку визначну подію Української державності у назвах вулиць.
Із унікальними матеріалами можна ознайомитися онлайн за посиланням: https://cv.archives.gov.ua/buk_nezalezhnist.html
Довідково. Кіндзірський Мирослав Васильович народився 17 вересня 1919 року в селі Чорний Потік Заставнівського району Чернівецької області. Закінчив Чернівецький університет. Із 1937 року член ОУН (псевдо: «Боєвір», «Степан»).
У 1941 році – організаційний референт Буковинського обласного проводу ОУН. У січні 1942 р. заарештований румунською Сигуранцою (з-під варти утік). Скерований на Східноукраїнські землі: з кінця 1942 року по березень 1944 року Кіндзірський – референт пропаганди Одеського обласного проводу ОУН.
У серпні 1944 року переведений на Буковину. У вересні-грудні 1944 року – організаційний референт Буковинського обласного проводу ОУН, виконував обов’язки провідника Буковинського обласного проводу ОУН.
Загинув 29 грудня 1944 року під час бою з військами НКВД у с. Васловівці Садгірського (згодом Заставнівського) району Чернівецької області. Похований у с. Чорний Потік Заставнівського району Чернівецької області.
Підготував Владислав Дем’яненко
@armyinformcomua
За минулу добу українські війська завдали ударів по семи районах зосередження російських окупаційних сил.
Протягом минулої доби між українськими захисниками та російськими загарбниками відбулося 203 бойових зіткнення.
В ніч на неділю, 15 червня, над Дніпропетровською областю було збито чотири ворожі безпілотники та одну крилату ракету.
Втрати російських загарбників за минулу добу склали 1170 військових та 254 одиниці різної техніки.
Станом на 06:00 15 червня в Чорному морі перебуває один ворожий корабель, який є носієм «Калібрів», проте без самих крилатих ракет.
Минулої доби на фронті було зафіксовано 178 бойових зіткнень.
від 22000 до 52000 грн
Степанівка, Сумська область
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…