ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Підйомна допомога військовим: особливості нарахування та нюанси

Прочитаєте за: 4 хв. 28 Червня 2021, 14:21

Питання виплати підйомної допомоги регламентуються наказом Міністерства оборони України № 45 від 05.02.2018 року «Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил України підйомної допомоги». Проте, чи існують складнощі стосовно таких виплат, з’ясовував кореспондент АрміяInform.

Загалом підйомна допомога − це грошова допомога, яка виплачується військовослужбовцям у разі переїзду на нове місце служби в інший населений пункт у зв’язку з призначенням на посаду або зарахуванням на навчання до військового навчального закладу, термін якого становить понад 6 місяців. Водночас така допомога не передбачена для строковиків.

Її розмір – це місячне грошове забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків на кожного члена його сім’ї, який переїхав із ним на нове місце служби. Під час виплат враховуються як основні, так додаткові види грошового забезпечення, встановлені військовому за новим місцем служби.

Право на отримання підйомної допомоги мають армійці, які  прийняли посаду за новим місцем військової служби, що оголошується в наказі командира частини.

Для отримання такої допомоги на  членів сім’ї визначений певний пакет документів, зокрема, це копії сторінок паспорта з особистими даними та реєстрацією попереднього та нового місця проживання повнолітніх членів сім’ї, свідоцтв про народження дітей, що завірені підписом військовослужбовця, довідки кадрового органу про склад членів сім’ї військового, які зазначені в його особовій справі. При цьому, якщо дружина і чоловік є військовослужбовцями, підйомна допомога на кожного з них виплачується за новим місцем їхньої військової служби, а на членів сім’ї − з місячного грошового забезпечення одного з них (за їхнім бажанням).

Члени сім’ї військовослужбовця, на яких може бути виплачена підйомна допомога, це дружина, діти, що не досягли повноліття, діти, які стали інвалідами до повноліття незалежно від віку, батьки або усиновителі військовослужбовця та його дружини (чоловіка), які  досягли пенсійного віку або є інвалідами.

− Серед основних проблемних запитань, що виникають на практиці щодо виплати підйомної допомоги, – це виплата на дитину, що проживає разом із військовослужбовцем, проте офіційно їм не усиновлена, а є дитиною від першого шлюбу його дружини. У наказі визначено… «на дітей військовослужбовця і його дружини (чоловіка), зокрема усиновлених», тобто тут можна це тлумачити двояко. Це може стосуватися як спільних дітей військового та його дружини, так і дітей дружини від першого шлюбу, батьком яких не є військовослужбовець. Під час з’ясування цього питання  з іншими юристами все ж таки ми дійшли до спільного порозуміння і вважаємо, що армійці мають право отримувати підйомну допомогу на дітей як спільних, так і народжених дружиною в іншому шлюбі, − розповів експерт із військового права Олександр Порва.

Підйомна допомога військовослужбовцям виплачується не більш як за два переїзди протягом календарного року. Поряд з її виплатою військовий, який прибуває до нового місця служби, повинен отримати і добові в розмірі 60 гривень за кожний день перебування в дорозі його та кожного члена його сім’ї, які переїхали на нове місце служби, за умови надання квитків. При цьому день вибуття та день прибуття рахуються як дві доби. У разі відсутності квитків, добові виплачуються з розрахунку за одну добу переїзду.

− Також є певні проблематичні питання щодо виплати підйомної допомоги на членів сім’ї і, зокрема, на батьків військовослужбовця або його дружини. Якщо сам факт приїзду батьків з відміткою у паспорті є достатньою підставою для передбачених виплат, то внесення їх в особову справу військовослужбовця є дещо проблематичним. Наказом Міністерства оборони України від 26.05.2014  № 333 «Про затвердження Інструкції з організації обліку особового складу Збройних Сил України» визначено, що запис у особовій справі про батьків військовослужбовця робиться незалежно від спільного їх проживання, а для батьків дружини спільне проживання є обов’язковим. Також і основною умовою є перебування на утриманні чи отримання від військового допомоги, що є для батьків постійним і основним джерелом засобів існування. І тут виникає запитання − яка це допомога і як її визначити? На мою думку, це можуть бути різні підтверджуючі документи, такі як виписки з банківських карток про переказ коштів, довідки про розмір пенсії батьків або інші документи, за якими можна зробити реальний висновок про перебування на утриманні, − повідомив вищезгаданий експерт.

Тож можуть виникати й інші нюанси щодо виплати підйомної допомоги військовослужбовцям, проте термін, протягом якого військовий може звернутися для її отримання, становить 3 роки з моменту набуття такого права.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook