ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Український military pentathlon: як і де проходять тренування з армійського виду спорту

Прочитаєте за: 3 хв. 24 Червня 2021, 17:57 7

Україна має досить перспективне майбутнє у військовому п’ятиборстві, більш відомому як military pentathlon. З розпадом Радянського Союзу на зміну застарілим багатоборствам прийшло військове п’ятиборство. Але вже з початком чисельного скорочення української армії у 2003 році цей армійський вид спорту припинив існування. Лише у 2016 Збройні Сили України відновили пентатлон і додали йому дещо сучасного євростандартизованого вигляду.

— Кілька років тому на чемпіонаті світу з військового п’ятиборства, який проходив в австрійському місті Вінер-Нойштадт, ми тільки знайомилися із сучасними нюансами пентатлону, почали активну роботу над створенням збірної команди, провели декілька чемпіонатів Збройних Сил України. А вже у 2019 році в китайському Ухані в рамках 7-х Всесвітніх ігор серед військовослужбовців уперше взяли участь в Чемпіонаті світу з військового п’ятиборства, — розповів головний тренер України з військового п’ятиборства Сергій Грузін. — Там здобули бронзову нагороду в естафеті на смузі перешкод, і це я вважаю пристойним результатом та вдалим дебютом.

Автомат Калашникова — в минулому

До недавнього часу військове п’ятиборство в Україні містило такі елементи, як стрільба з автомата Калашникова, подолання смуги перешкод, що побудована за стандартами Міжнародної ради військового спорту CISM, плавання на 50 метрів з перешкодами, метання гранати на дальність і влучність, а також крос на 8 кілометрів з гандикапом. Нещодавно автомат Калашникова замінили на малокаліберну гвинтівку, оскільки цього вимагають міжнародні правила.

— Нині на навчально-тренувальному зборі перебуває фактично основний склад збірної команди Збройних Сил України, що складається з курсантів вищих військових навчальних закладів і молодих офіцерів, — зазначив Сергій Грузін. — Тренування проводимо на різних спортивних базах, проте влітку найкраще для цього підходить Навчально-спортивна база літніх видів спорту Міноборони й Міжнародний центр миротворчості та безпеки, які розташовані на Львівщині. В команді не лише чоловіки, є й дівчата, й у всіх досить перспективне майбутнє, адже показують хороші результати.

Водна смуга перешкод — одна з дисциплін пентатлону

Цікавим і неординарним елементом військового пентатлону є плавання з перешкодами. Тут спортсменам довелося закупляти спеціальні пластмасові конструкції, що грають роль перепон на плавальній 50-метрівці. Спортсмен має подолати чотири перешкоди, три з яких під водою.

— Усі подібні перешкоди спочатку довелося створювати власноруч, — пригадує головний тренер з пентатлону. — Вже пізніше закупили конструкції, які використовують на міжнародних чемпіонатах. Тому ще раз повторю: ми постійно вдосконалюємось і покращуємось.

Торік через пандемію коронавірусної хвороби українська збірна, зрештою як і всі інші національні команди, не брала участі у міжнародних змаганнях, а тренувалась за індивідуальною програмою. Найближчим часом відбудеться національний чемпіонат з військового п’ятиборства, на який організатори збираються залучити спортсменів з інших силових структур і таким чином посилити національну збірну команду.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Публікації, Реабілітація, Спорт