ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Понад 400 курсантів Національної академії цього року пройшли курс з мінної безпеки

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Червня 2021, 9:49

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного закінчився  курс «Мінна безпека та протидія саморобним вибуховим пристроям». Він є невід’ємною складовою підготовки курсантів видового навчального закладу усіх спеціальностей.

‒        Курс направлений на підвищення рівня обізнаності курсантів щодо загрози та небезпеки, які несуть у собі вибухонебезпечні предмети різних типів та вдосконалення практичних навичок щодо безпечного здійснення управління підрозділами на ймовірно замінованій території, ‒ розповів начальник кафедри тактики підрозділів бойового (оперативного) забезпечення підполковник Дмитро Окіпняк.

‒        Він є дуже актуальним. Наразі Україна входить до п’ятірки країн найбільш насичених і «забруднених» мінами та іншими вибухонебезпечними предметами.  Та й ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил у цьому питанні дуже напружена. Регулярно ми чуємо повідомлення про підриви особового складу та техніки на мінах і невстановлених вибухонебезпечних предметах. Тому цій тематиці нашою кафедрою приділяється максимальна увага. Тижневий Курс підготовки проводиться четвертий рік поспіль і  80% становлять практичні заняття з курсантами, ‒ зазначив підполковник Дмитро Окіпняк.

‒ Під час проходження навчального курсу з мінної безпеки курсанти другого курсу усіх факультетів ознайомилися з основними видами боєприпасів різного типу, інженерними боєприпасами та саморобними вибуховими пристроями, ймовірними варіантами їх застосування противником. Майбутні офіцери набули навичок щодо способів пошуку та своєчасного виявлення мінно-вибухових пристроїв, а також тактичних процедур протидії вищезазначеним засобам за стандартами НАТО та за досвідом участі підрозділів Збройних Сил України у районі ООС та АТО, ‒ розповів викладач кафедри тактики підрозділів бойового (оперативного) забезпечення майор Володимир Кирильчук.

Особлива увага у навчанні курсантів, зокрема, була прикута до виявлення і знешкодження таких мін, як ПМН-2, ПОМ-2, ПФМ-1 та МОН-50 і ОЗМ-72, які окупаційні війська постійно застосовують проти ЗС України та мирного населення на сході країни.

До речі, за навчанням курсантів спостерігали військовослужбовці Збройних сил Канади. Вони дали позитивні відгуки практичній складовій навчання майбутніх українських офіцерів.

Загалом навчальний курс «Мінна безпека та протидія саморобним вибуховим пристроям» цього року опанувало понад 400 курсантів  усіх спеціальностей Національної академії сухопутних військ.

Фото майор Володимир Кирильчук

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Вишкіл, Новини