ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Першочерговий резерв ССО відновлює вишкіл…

Новини
24 Червня 2021, 15:05
Прочитаєте за: 5 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

В одній з військових частин Сил спеціальних операцій на Хмельниччині відбулися двотижневі збори з військовослужбовцями оперативного резерву першої черги. Майже всі резервісти, а це мешканці багатьох регіонів України, починаючи з 2014 року, вже проходили службу в цій частині в різні хвилі мобілізації на посадах розвідників. 95 відсотків учасників зборів мають досвід виконання бойових завдань у Донецькій та Луганській областях.

Через пандемію коронавірусної інфекції торік збори були скасовані, — каже начальник штабу зборів. — Нашим завданням за ці два тижні було відновити втрачені навички резервістів і вдосконалити їхні вміння, натренованість під час комплексних занять з тактико-спеціальної підготовки. Це ведення спеціальної розвідки (засідка, наліт, облаштування місць денного відпочинку), вогнева підготовка (застосування стрілецької зброї, ДШК, гранатометів різних систем, мінометів), тактичної медицини, інженерна підготовка (робота з мінами, саморобними вибуховими пристроями, подолання замінованих ділянок місцевості тощо). Своєрідним іспитом став дводобовий польовий вихід за 30 кілометрів від базового табору, де за легендою ми працювали в сірій зоні, виконували розвідувальні та диверсійні дії на території контрольованій противником. Усе як на війні.

«…Державник повинен завжди бути зі своїм військом»

Є серед резервістів і одна-єдина жінка — народна депутатка України Соломія Бобровська. У переддень завершення зборів вона урочисто перед строєм своїх побратимів склала Присягу на вірність українському народові.

Народна депутатка України Соломія Бобровська

— Для мене сьогодні дуже особливий день, — поділилася враженнями й емоціями Соломія з кореспондентом АрміяInform. — Рішення стати резервісткою було усвідомлене, виважене, виношене. Я кажу не лише про закриття гештальту 2014 року, а й про те, що державник повинен завжди бути зі своїм військом. Це природно й актуально в усі часи. Це мої перші військові збори після укладання контракту на військову службу в резерві. Звичайно, хвилювалась, адже вимоги до фізичної, військової та спеціальної підготовки для хлопців і дівчат однакові. Цю військову частину спеціального призначення обрала тому, що вона легендарна, овіяна славою її воїнів. Це та бойова одиниця, на яку рівняються, яку поважають і яка стоїть кісткою в горлі окупанта, до того ж це Сили спеціальних операцій — еліта й гордість Збройних Сил України.

Народна депутатка України Соломія Бобровська

— Зброю, звісно, в руках тримала не вперше. До цього стріляла з автомата, пістолета, кулемета. Та вперше здобула корисний досвід роботи в групах за натовськими стандартами, цікаво було на всіх заняттях, особливо — з військової топографії. Щось пригадала зі своїх років у національній скаутській організації України «Пласт», де займалася з дитинства, багато дізналася нового. Польовий вихід — один з найцікавіших і найдинамічніших елементів зборів, я його пройшла успішно. Готова рухатися далі, розвиватися, навчатися, вдосконалюватись і рости разом зі своїми побратимами, — підсумувала народна депутатка – резервістка.

На завершення вона подякувала всім командирам та інструкторам, які працювали з резервістами ці 14 днів, і особливо — командирові військової частини, який, вітаючи її зі складанням військової Присяги, вручив берет сталевого кольору з вовкулакою.

Є ще порох в 45 у «Старого» резервіста…

— Старим мене прозвали у 2014-му на війні, бо у групі спецпризначення я був найстаршим, відтоді це мій позивний, — каже старшина резерву 45-річний Віталій із Чернівецької області.

Старшина резерву 45-річний Віталій із Чернівецької області

До військової частини спецпризначення він прийшов 2014 року. У 2015-му під час виконання групою бойового завдання в районі селища Кряківка Віталій дістав мінно-вибухове поранення й кульове поранення в ногу. 2016 року за станом здоров’я був звільнений. Пройшов тривалу реабілітацію, переважно спортом, і наразі знов у строю.

У мирному житті він майстер спорту з пауерліфтингу, має власний спортивний клуб, де тренує й виховує дітей і молодь, ще займається ножовим боєм.

— З 2016-го відновлювався після поранення й контузії. Стан здоров’я був незадовільним, погіршувався, та я відновився завдяки друзям-спортсменам і заняттям боксом. Нещодавно повернувся із чергової ротації в Донецьку область, де у складі УДА ОЛПЗ (окремий легкопіхотний загін) «Волинь» допомагав побратимам у боротьбі з ворогом, — розповідає про себе Віталій. — Дружина, діти, тато й мама не надто в захваті, але розуміють мене й підтримують, треба ж комусь Батьківщину захищати. Доки ворог топче нашу землю. Зрештою, останнє слово завжди за мною (щиро й голосно сміється. — Авт.).

«Бувало, рідні запитували: “А чому ти, чому хтось інший не їде? Ти вже свого наїздив, двічі поранений” тощо. Та відповідь у мене одна: “Доки триває війна, я буду там!”»

— На збори приїжджаю постійно й із задоволенням. Працюємо в сім потів. У ССО є чого повчитися, биті й досвідчені інструктори, хлопці різні та круті. Якби тут було сяк-так, так би мовити, я б не приїхав. Та тут усе по-справжньому, тебе навчать, ти лише вчися. Та й зі своїми бойовими побратимами побачитись, зустрітись завжди приємно, згадати є що з 2014-го по 2016 роки.

Маю ще порох у 45, не здаюся. ССО — це еліта, потужна школа справжнього, універсального бійця-захисника, а ми — її першочерговий резерв.

Фото автора

Позаштатний кореспондент АрміяInform

«Сталевий Кордон» знищив стартову позицію російських «Молній» та інші ворожі цілі
«Сталевий Кордон» знищив стартову позицію російських «Молній» та інші ворожі цілі

Бригада «Сталевий Кордон» продовжує полювати на позиції та логістику противника на Курському та Північно-Слобожанському напрямках.

«Ледь говорить російською»: полонений окупант із Туви благає не повертати його до рф
«Ледь говорить російською»: полонений окупант із Туви благає не повертати його до рф

До рук українських військових потрапив російський окупант із Туви, який пішов на війну заради грошей, проте побачивши все на власні очі, втік уже на третій день

Рій «Баракуд» зірвав ротацію противника, знищивши ворожий десант
Рій «Баракуд» зірвав ротацію противника, знищивши ворожий десант

Ударні безпілотники, запущені з українських безекіпажних катерів зірвали ротацію окупантів в районі Залізного Порту на Херсонщині.

Нічний удар по Одещині: ворог запустив по області 11 ракет різних типів
Нічний удар по Одещині: ворог запустив по області 11 ракет різних типів

У ніч на 9 серпня, російські війська атакували Одеську область 11 ракетами різних типів, у тому числі й балістикою.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Бойовий медик

від 23000 до 123000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО

RobotaUa Стрілець

від 21000 до 121000 грн

Слов'янськ

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

WorkUa Бухгалтер (матеріальний облік), військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А4458

RobotaUa Водій кранівник військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Нікополь

Військова частина А2110

Olx Оператор БПЛА, військовослужбовець в 100 -ту бригаду ЗСУ

від 22000 до 120000 грн

Луцьк, Волинська область

RobotaUa Водій кат В

від 21000 до 121000 грн

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

ПУБЛІКАЦІЇ