ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уряд пропонує ввести адміністративну відповідальність за самовільне проникнення на військові об’єкти

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Червня 2021, 14:10 0

В Україні за самовільне проникнення на військові об’єкти хочуть карати штрафом у розмірі до 51 тисячі гривень. 

Відповідний проєкт закону був схвалений на засіданні уряду в середу 23 червня.

Пропонується за самовільне проникнення на військові об’єкти встановити адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 500 до 1 тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (8500 до 17 тисяч гривень) з конфіскацією спорядження, за допомогою якого здійснено правопорушення або без такого.

Повторне відповідне порушення протягом року буде каратися штрафом від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (17 тис. до 34 тис. грн) з конфіскацією спорядження.

Якщо ж проникнення відбулося в умовах особливого періоду, то буде каратися від 1 тис. до 3 тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (17 тис. до 51 тис грн) з конфіскацією спорядження.

Згідно із законопроєктом, військовий об’єкт – це частина території з розміщенням на ній будівель, споруд, майданчиків для відкритого зберігання військової або іншої техніки, боєприпасів і майна; військові транспортні засоби, озброєння і військова техніка, будівлі, які стоять окремо, приміщення в цих будинках, які огороджені огорожею з розміщенням вивісок про їх належність до об’єктів:

  • Міністерства оборони України,
  • Збройних Сил України,
  • Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації,
  • правоохоронних та розвідувальних органів,
  • державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями,
  • інших військових формувань, утворених відповідно до законів, які охороняються військовослужбовцями, працівниками воєнізованої або сторожової охорони.

За ці зміни має проголосувати Верховна Рада України.

Читайте нас у Facebook