ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Україні розробили унікальний роботоносець з десантом «гномів» на борту

Озброєння та техніка Публікації
Прочитаєте за: 2 хв. 22 Червня 2021, 16:01

На міжнародній виставці «Зброя та Безпека – 2021» українська компанія із Запоріжжя ТОВ «Інфоком ЛТД», що входить до ГС «Ліга оборонних підприємств України», продемонструвала на стенді власної торгової марки Temerland military solutions роботизований безпілотний модуль «Скорпіон-3». Особливість «хижака» не тільки в тому, що він є багатоцільовою роботизовано платформою, здатною бути вогневим засобом та розвідником, але й в тому, що «Скорпіон» у своєму арсеналі має цілий десант роботів.

У кормову частину платформи вбудований дистанційно керований «ліфт» для десанту – багатоцільових роботизованих платформ «Гном» виробництва цієї ж компанії. Директор компанії Едуард Троценко розповів, що ці «малюки» мають велику кількість модифікацій. Розвідник оснащений телескопічним штативом, який підіймає оглядову камеру на висоту до 4 метрів. Воїн має турель з прицільним оптичним блоком з інтегрованим балістичним калькулятором та кулемет калібру 7,62 мм. Протитанковий засіб, оснащений ПТРК. «Камікадзе», завдяки невеликому розміру та майже беззвучному переміщенню з вибухівкою на борту, стає вкрай небезпечним засобом ведення війни.

Усі «гноми» мають радіус дії до 5 кілометрів. Мініплатформи мають в своєму арсеналі не тільки бойові можливості. Попри свою мініатюрність у них є потужне «серце» – двигун, який дозволяє евакуювати з поля бою пораненого.

За словами Едуарда Троценка, «Скорпіон-3» оснащений двигуном в 20 к.с. Він приводить в рух стальну платформу на гусеничному ходу. Робот обладнаний системами локації: відеокамерами, радаром, ІЧ прожектором, які зі свого боку забезпечують автономність руху, зокрема і в темряві. Два бортових комп’ютери здійснюють обробку об’єктів та перешкод нейронною мережею з усіх боків та забезпечують постійне спостереження за маршрутом.

Безпосередньо для «гнома» розроблено причіп, на якому він може перевозити ще трьох своїх «побратимів» з різним оснащенням. Як зауважив Едуард Троценко, маленька платформа, попри свої мініатюрні розміри, здатна взяти на буксир причіп вагою 150 кілограмів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить