ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Снайперська гвинтівка, яка швидко змінює калібри під спецзавдання

Прочитаєте за: 3 хв. 22 Червня 2021, 16:04 8

Директор ТОВ «Володар обрію» Сергій Коломієць розповів кореспонденту АрміяInform детальніше про революційну снайперську гвинтівку, аналогів якої у світі можна перелічити на пальцях однієї руки. За його словами, вона може працювати на великих відстанях крупними калібрами.

Розробником гвинтівки «Володар обрію» (Horizon’s Lord) став конструктор Іван Лукашевич. Що цікаво, спочатку був розроблений патрон в калібрі 12,7 мм «HL» власного виробництва. Після цього вже було представлено безпосередньо саму гвинтівку.

Мультикаліберна гвинтівка призначена для проведення диверсійних та контрдиверсійних заходів, зокрема, в умовах пустель та гірської місцевості

За словами Сергія Коломійця, мультикаліберна гвинтівка призначена для проведення диверсійних та контрдиверсійних заходів, зокрема в умовах пустель та гірської місцевості. Також характеристики зброї дозволяють ефективно знищувати ворожих снайперів та розрахунки великокаліберних кулеметів, протитанкові комплекси, легкоброньовану та роботизовану техніку противника.

«Володар обрію» має декілька конструктивних родзинок, які дозволяють підвищувати його ефективність. Зокрема, можна швидко змінювати калібри. Сергій Коломієць розповів, що для переходу на інший калібр потрібно просто змінити ствол та бойову личинку. Для калібрів 14,5 мм у підпружинений приклад встановити гідрокомпенсатор віддачі, який не потрібний під час використання менш потужних калібрів.

Зберігаючи ті властивості, які закладалися в патрон, фахівцям вдалося зберегти невелику вагу гвинтівки 15,7 кг і довжину – зі складеним прикладом 1,5 м, що дозволяє транспортувати її в любому транспортному засобі, в розгорнутому вигляді – 1,82 м. 

Сергій Коломієць додав, що ресурс стволів також достатньо великий: калібром 14,5 мм – 3,5-4 тис. пострілів, 12,7 мм «HL» –1,7 тис. пострілів. Під час інтенсивних випробувань зі збільшеним пороховим зарядом після відстрілу близько чотирьох тисяч набоїв розірвало гільзу, але механізми і ствол пошкоджень не дістали і зберегли функціональність.

Максимальна дальність пострілу «Володаря обрію»  ‒ 2900 м. До речі, патронами нашого виробництва куля на відстані 2700 м зберігає надзвукову швидкість, а під час використання патрона з міксованим порохом (склад пороху з різного ступеня горіння) можна збільшити й початкову швидкість, ‒ зазначив Сергій Коломієць. ‒ Ефективна дальність снайперського пострілу становить 2500 м.

 

34
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram