Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
Працевлаштування для ветерана російсько-української війни в державі залишається досить складним питанням. І проблема зовсім не у відсутності місця заробітку, а, швидше, в упередженому ставленні роботодавців до українського захисника. Причому виникла вона не вчора і не торік, а тягнеться ще з початку російської агресії на Донбасі, коли демобілізовані воїни, повернувшись до попереднього місця роботи, м’яко кажучи, не зовсім зосереджувались на ній, як раніше. Безперечно, велику роль тут відіграє повоєнна психологічна реабілітація, і органи місцевого самоврядування мають це враховувати та боротись за місце праці для кожного захисника.
Івано-Франківська область щодо цього питання працює досить плідно, використовує різні важелі впливу на працедавців. Тут борються практично за кожного ветерана та добровольця.
— У листопаді 2020-го підписано Меморандум співпраці між Івано-Франківським відділом Мінветеранів, територіальним управлінням Служби судової охорони Прикарпаття та Івано-Франківською обласною асоціацією учасників та ветеранів АТО, — повідомив керівник Івано-Франківського відділу Мінветеранів Володимир Веркалець. — Упродовж трьох років спільно маємо працювати щодо пошуку можливостей працевлаштування ветеранів російсько-української війни. Ми особисто звертаємось до роботодавців, аби ті брали до себе трьох-чотирьох атовців, які воювали на Сході України в одному підрозділі. Так вони працюватимуть у своєму колективі та зможуть підтримати один одного в потрібну мить.
В Івано-Франківському центрі зайнятості повідомили: за січень-травень цього року в пошуках роботи зверталося 384 учасники АТО/ООС. З них лише 63 працевлаштовані і всього троє отримали одноразову грошову допомогу з безробіття для відкриття власної справи. Погодьтеся — дані не дуже оптимістичні. Проте, варто зауважити, що Прикарпаття не є лідером економіки України чи бодай регіоном з достатньою кількістю робочих місць і привабливою зарплатнею. Колишнім військовим, добровольцям та ветеранам АТО тут важко конкурувати, тому більшість поневіряється й більше не звертаються до служби зайнятості.
— Успішне працевлаштування залежить від морально-психологічних якостей людини, яка пережила війну, — розповідає голова комісії Івано-Франківської облради з питань учасників АТО Наталя Чаплинська. — Цей чинник є тут визначальним, адже практика показує, що багато ветеранів АТО не тримаються на одному місці праці більше ніж пів року. Вони конфліктують на підприємстві чи організації, або навіть можуть не вийти на роботу. Звісно, після такого гіркого досвіду працедавець не захоче мати справи з атовцями. Водночас, якщо порівняти 2014–2015 роки і, приміром, 2020–2021, нині більше ветеранів проходять психологічну реабілітацію та кличуть із собою товаришів. І таких охочіше запрошують на роботу, і атовці розуміють, що в них є два шляхи: психолог або безробіття.
Нині в Івано-Франківській області є три реабілітаційні центри, аналогів яким немає в Україні. Волонтерська команда цих закладів завжди рада зустріти й допомогти воїнам АТО/ООС подолати психологічний бар’єр і швидше адаптуватися до цивільного життя, відтак — знайти хорошу роботу. Крім того, на Прикарпатті постійно надають допомогу з перекваліфікації або навчання учасників бойових дій, є можливість отримати грант на відкриття бізнесу, долучитися до державних програм із працевлаштування.
— Тішить те, що багато учасників бойових дій починають розуміти взаємозалежність понять «психологічна реабілітація та працевлаштування», — зазначила Наталя Чаплинська. — Це слід систематизувати на державному рівні. Відтак в Україні зменшиться рівень безробіття й масштаби проблеми примусової психологічної реабілітації.
@armyinformcomua
Міністерство оборони України координуватиме разом з Організацією з науки та технологій НАТО (NATO Science and Technology Organization — STO) дослідження у військовій сфері.
Головнокомандувач Збройних Сил Олександр Сирський опублікував добірку зі знищенням техніки та піхоти російських окупантів.
Обов’язковий курс базової загальновійськової підготовки для студентів вишів, який стартує з вересня 2025 року, складатимеься з теоретичної частини, що займе 90 академічних годин, та практичної — 210 академічних годин.
Російські загарбники намагаються прорватися до Борової на лівому березі Осколу у Харківській області.
На Торецькому напрямку росіяни почали використовувати нову піхотну тактику – «верблюд».
Правоохоронці викрили агентурну мережу рф, яка діяла у Києві та Харківській області, шпигуючи за локаціями Сил оборони і коригуючи повітряні удари країни-агресора.
від 20100 до 120000 грн
Львів, Львівська область
від 21000 до 125000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
від 23500 до 53500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…