Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
Побудова патронного заводу в Україні — важлива тема ще з 2015 року. Вже тоді стало зрозуміло, що війна з агресором буде затяжною, а наших запасів радянських боєприпасів бракує для повноцінного і тривалого ведення війни. Із захопленням ОРДЛО у 2014 році Україна втратила єдиний патронний завод у Луганську, тому тепер має купувати дефіцитні патрони до стрілецької зброї за кордоном. Згадане підприємство контролюють бойовики та окупаційні війська. Будівництво нового заводу має вирішити одну з головних проблем українського оборонного комплексу.
Перша заява про побудову власного патронного заводу пролунала ще в січні 2016-го, але далі слів ситуація з місця не зрушила. Наразі маємо результат послідовної політики і початку такої знакової ініціативи. Спершу Державний концерн «Укроборонпром» підписав меморандум з агентством уряду Канади щодо співробітництва в оборонно-промисловій сфері, аерокосмічній діяльності та виробництві боєприпасів. А вже 1 червня 2021-го голова «Укроборонпрому» Юрій Гусєв уклав угоду щодо виробництва боєприпасів до стрілецької зброї за участю компаній GL Munitions Inc. і Waterbury-Farrel. Вона передбачає невідкладний старт спільної роботи над техніко-економічним обґрунтуванням спорудження патронного заводу в Україні. Так, ДАХК «Артем» і канадські компанії мають передовсім розробити техніко-економічне обґрунтування й потім приступати до інших етапів будівництва.
Кореспонденту АрміяІnform вдалось поспілкуватись із президентом компанії — головою правління ДАХК «Артем» Володимиром Зіміним. Ось що він думає з цього приводу:
«Патронний завод точно буде в Україні. Так, маємо деякі прогалини в повному циклі виробництва всіх патронів і снарядів. Наприклад, високоякісної латуні бракує. Але є і багато переваг у швидкості будівництва та запуску такого заводу. Багато часу займає оформлення нових ділянок для будівництва. Повірте, отримання ліценції на ділянку, де використовуватимуть вибухонебезпечні й пороховмісні вироби — дуже довга історія. Але в нашого підприємства уже є готові такі ділянки, і не одна, й не тільки на Київщині. Можу впевнено сказати, що за будь-якої політичної ситуації і вчасного фінансування можемо збудувати в кооперації з канадськими колегами патронний завод за чотири роки. Україна матиме власний патронний завод. І набагато швидше, ніж у світовій практиці це відбувається».
Докладніше про продукцію, яку випускає ДАХК «Артем», читайте ближчим часом в інтерв’ю з Володимиром Зіміним в АрміяInform.
@armyinformcomua
Російські загарбники використовують імпровізовані плавзасоби, щоб перебратися через річку Оскіл у Харківській області та накопичити там свої сили для подальших атак.
За матеріалами ДБР повідомлено про підозру нардепу, який організував своїм знайомим незаконне переправлення через кордон під виглядом «водіїв».
У Силах оборони спростували інформацію про нібито початок боїв за Покровськ.
Оператор FPV-дрона 2 механізованого батальйону 66 механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго з позивним «Професор» один з тих, хто щодня працює з метою знищення противника та зриву його планів зайняти нові рубежі на Лиманському напрямку.
Бійці роти ударних безпілотних авіакомплексів Muramasa 109 бригади Сил тероборони ЗСУ показали знищення понад 10 різноманітних транспортних засобів ворога.
На Куп’янському напрямку зараз перебувають військовослужбовці 77-ї окремої аеромобільної бригади.
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…