ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Патронному заводу в Україні бути!

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Червня 2021, 17:55

Побудова патронного заводу в Україні — важлива тема ще з 2015 року. Вже тоді стало зрозуміло, що війна з агресором буде затяжною, а наших запасів радянських боєприпасів бракує для повноцінного і тривалого ведення війни. Із захопленням ОРДЛО у 2014 році Україна втратила єдиний патронний завод у Луганську, тому тепер має купувати дефіцитні патрони до стрілецької зброї за кордоном. Згадане підприємство контролюють бойовики та окупаційні війська. Будівництво нового заводу має вирішити одну з головних проблем українського оборонного комплексу.

Перша заява про побудову власного патронного заводу пролунала ще в січні 2016-го, але далі слів ситуація з місця не зрушила. Наразі маємо результат послідовної політики і початку такої знакової ініціативи. Спершу Державний концерн «Укроборонпром» підписав меморандум з агентством уряду Канади щодо співробітництва в оборонно-промисловій сфері, аерокосмічній діяльності та виробництві боєприпасів. А вже 1 червня 2021-го голова «Укроборонпрому» Юрій Гусєв уклав угоду щодо виробництва боєприпасів до стрілецької зброї за участю компаній GL Munitions Inc. і Waterbury-Farrel. Вона передбачає невідкладний старт спільної роботи над техніко-економічним обґрунтуванням спорудження патронного заводу в Україні. Так, ДАХК «Артем» і канадські компанії мають передовсім розробити техніко-економічне обґрунтування й потім приступати до інших етапів будівництва.

Кореспонденту АрміяІnform вдалось поспілкуватись із президентом компанії — головою правління ДАХК «Артем» Володимиром Зіміним. Ось що він думає з цього приводу:

У кооперації з канадськими колегами патронний завод можна збудувати за чотири роки
 

«Патронний завод точно буде в Україні. Так, маємо деякі прогалини в повному циклі виробництва всіх патронів і снарядів. Наприклад, високоякісної латуні бракує. Але є і багато переваг у швидкості будівництва та запуску такого заводу. Багато часу займає оформлення нових ділянок для будівництва. Повірте, отримання ліценції на ділянку, де використовуватимуть вибухонебезпечні й пороховмісні вироби — дуже довга історія. Але в нашого підприємства уже є готові такі ділянки, і не одна, й не тільки на Київщині. Можу впевнено сказати, що за будь-якої політичної ситуації і вчасного фінансування можемо збудувати в кооперації з канадськими колегами патронний завод за чотири роки. Україна матиме власний патронний завод. І набагато швидше, ніж у світовій практиці це відбувається».

Докладніше про продукцію, яку випускає ДАХК «Артем», читайте ближчим часом в інтерв’ю з Володимиром Зіміним в АрміяInform.

24
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram