Про це йдеться у роз’ясненнях Міністерства оборони України. Постанова Кабінету Міністрів України № 768 від 12 червня 2026 року запровадила…
Фінансовим організаціям США заборонено брати участь у первинних розміщеннях російських держоблігацій, випущених після 14 червня Банком Росії, Фондом національного добробуту або російським мінфіном.
Про це повідомляє DW.
Нові американські санкції відносно російського держборгу набули чинності сьогодні, 14 червня. Тепер американські фінансові інститути не зможуть брати участь в первинних розміщеннях суверенних зобов’язань РФ, номінованих у рублях, і надавати кредити міністерству фінансів, Центробанку або Фонду національного добробуту Росії.
У зв’язку з цим російський мінфін розміщуватиме лише нові випуски цінних паперів і припиняє дорозміщення раніше зареєстрованих облігацій. Минулого тижня російський мінфін затвердив три нові випуски облігацій з обсягом по 500 млрд рублів кожен для розміщення після набуття чинності американських санкцій. Терміни погашення випусків — березень 2029 року, липень 2031 року і травень 2041 року. Перший аукціонний день після вступу в силу санкцій — 16 червня.
Президент США Джо Байден підписав указ про нові санкції щодо держборгу РФ в середині квітня. Вашингтон пояснив їх появу «рішучою відповіддю» на «шкідницькі дії Росії за кордоном». Можливість ввести санкції проти держборгу РФ влада США розглядала ще у 2018 році, проте тоді їх визнали недоцільними. Потенційне поширення санкцій на новий російський держборг і пов’язані з ним деривативи може не тільки негативно вплинути на російську економіку, активи і бізнес, а й зашкодити американським інвесторам, йшлося в доповіді міністерства фінансів США.
Згодом санкції відносно російського держборгу все-таки були введені — з серпня 2019 року американські інвестори не можуть брати участь у первинних розміщеннях суверенних єврооблігацій. На практиці це позбавило РФ можливості розміщувати нові доларові євробонди, тому у 2020-му та 2021 році за кордоном Росія позичала лише в євро.
Звинувачення про нібито «особисту причетність» керівництва Міністерства оборони до затримання одного з громадян не відповідають дійсності.
На різних ділянках фронту у Сумській області прикордонники дедалі частіше виявляють вибухонебезпечні предмети, замасковані під звичайні речі цивільного побуту.
Викрили 52-річного жителя Чернівецької області, який намагався налагодити схему незаконного переправлення осіб з України до Румунії.
Командиp танка (з pакетно-гарматним озброєнням), військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
Про це йдеться у роз’ясненнях Міністерства оборони України. Постанова Кабінету Міністрів України № 768 від 12 червня 2026 року запровадила…