ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чому танкісти стріляли «штатку» в білих рукавичках?!

Прочитаєте за: 3 хв. 14 Червня 2021, 11:37

У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного водночас із державними випускними екзаменами в майбутніх командирів механізованих, танкових, артилерійських, інженерних підрозділів та фахівців з морально-психологічного забезпечення тривають практичні заняття у курсантів молодших курсів.

Вони традиційно відбуваються на Міжнародному центрі миротворчості та безпеки видового вишу. Зокрема, у межах польового виходу другокурсники спеціалізації «Управління діями підрозділів танкових військ» факультету бойового застосування військ вперше виконали вправу контрольних стрільб із танка штатним артилерійським пострілом.

«Штатка», як коротко називають танкісти цю стрільбу, завжди є підсумком певного етапу навчання. Для другокурсників вона стала вінцем півторарічної теоретичної і практичної підготовки як у стінах навчального закладу, так і на військовому полігоні. За свою військову службу я бачив десятки контрольних стрільб із танка. Але ця – особлива. Екіпажі танків виконували вправу стрільб штатним артпострілом у білих рукавичках! Прояснив ситуацію начальник кафедри вогневої підготовки Національної академії полковник Роман Сідор.

– Це традиція вищих навчальних закладів, які готували офіцерів-танкістів. Свою першу «штатку» і я свого часу виконував у білих рукавичках. Оскільки Національна академія готує, зокрема, і майбутніх офіцерів-танкістів, ми на факультеті бойового застосування військ вирішили продовжити ці традиції, − розповів полковник Роман Сідор.

Як зазначив начальник факультету бойового застосування військ Національної академії полковник Олександр Тимощук, понад 20 другокурсників після закінчення контрольної вправи стрільб урочисто відрекомендовувались з нагоди вступу у славетний стрій воїнів-танкістів ЗСУ!

Щодо самого заняття, то воно відбулось за темою: «Ведення вогню з місця по цілях, що з’являються та рухаються, в умовах оборонного бою». 

– Курсанти мали з гармати уразити «танк» на відстані 1800-1500 метрів. А зі спареного кулемета три мішені: «гранатометний розрахунок» (на відстані 600-400 метрів), «групу піхоти» (до цілей 700-500 метрів), і «безвідкатну гармату» на авто, що рухається флангово під кутом 90-60 градусів зі швидкістю 15-20 км на відстані до 200 метрів. Для стрільби з гармати в них три постріли. Для ведення вогню з кулемета ПКТ надається 50 набоїв, − розповів про умови контрольної вправи полковник Роман Сідор.

До речі, на оцінки «відмінно» і «добре» курсанти мали уразити всі або, відповідно, три цілі. Причому танк не менше, як двома пострілами. Зробити це непросто, враховуючи новий Курс стрільб, затверджений у 2018 році. Він базується на досвіді війни на Сході України. Якщо в старій настанові така ціль, як танк, з’являлася на одну хвилину і двадцять секунд, то тепер двічі по двадцять п’ять секунд. Це імітує танк противника і дії його екіпажу в умовах реального бою, коли противник не стоїть на місці, а маневрує і з’являється на нетривалий час, щоб побачити ціль і здійснити постріл. 

Як показала перша «штатка» другокурсників, підготовка курсантів у стінах Національної академії сухопутних військ перебуває на високому рівні. Більшість оцінок, які здобули майбутні офіцери-танкісти під час контрольної вправи, добрі, а дехто з курсантів продемонстрував і відмінний результат.

Фото капітана Віталія Ілика

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Вишкіл, Новини, Репортаж