ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Запорізькі артилеристи вибороли перемогу в чемпіонаті «Сталева міць»

Прочитаєте за: 3 хв. 11 Червня 2021, 11:40 6

На Дніпропетровщині завершився дводенний чемпіонат Оперативного командування «Схід» «Сталева міць», у якому взяли участь 10 команд окремих полків і бригад. 

Як розповідає головний суддя змагань – начальник служби фізичної підготовки та спорту ОК «Схід» підполковник Євген Коробка, учасники чемпіонату долали смугу перешкод, виконували силові та швидкісні вправи, випробували себе у спарингах борців, здійснили два багатокілометрові марш-кидки через ліс і болота. Завершальним етапом стала командна естафета, під час якої військовослужбовці змагалися у доланні водних перешкод із колодою та без, швидкісному транспортуванні пораненого і перенесенні вантажів, переповзанні на 300-метрову дистанцію, перетягуванні канату тощо.

«Ми започаткували і вже четвертий рік поспіль проводимо ці змагання. У цьому році їх урізноманітнили – акцент зробили на вправах, які знадобляться військовослужбовцю безпосередньо у бою: це боротьба, метання гранати на влучність, евакуація пораненого, перенесення вантажів тощо. Також були і групові вправи: піднімання та перенесення колоди, перетягування канату – це згуртовує військовий колектив.

За обсягом навантажень, такі змагання, крім Сухопутних військ, більше ніде у Збройних Силах не проводяться – вони унікальні. За основу ми взяли тактичну смугу перешкод, яку долають учасники змагань з танкового біатлону, але додали ще понад десять силових номінацій на кожен день змагань.

Додала складності й погода – тривалі зливи підняли рівень боліт і озер, які мали подолати спортсмени. На деяких ділянках глибина водних перешкод сягала 2,5 метри. Якщо багнюка раніше була по коліно, то у цей раз хлопці занурювалися у неї по груди, але це їх не зупинило. 10-кілометровий марш-кидок також бігли під суцільною зливою», – говорить Євген Коробка.

У результаті запеклої боротьби, перше місце здобули артилеристи окремої бригади «Запорізька Січ», друге виборола команда окремої механізованої бригади «Холодний Яр», «бронза» дісталася інженерам окремого полку оперативного забезпечення Оперативного командування «Схід». 

«Велика подяка тим, хто приймав вдома «Сталеву міць» – бригаді «Холодний Яр», військовослужбовці якої своїми силами збудували нову тактичну смугу перешкод. Зроблена вона дуже якісно, з сучасних матеріалів і буде служити не один десяток років. Також велика подяка керівництву 239-го загальновійськового полігону, яке виділило ділянки та забезпечило дотримання всіх вимог безпеки під час спортивного заходу, який проводився на полігоні одночасно з етапом бойової підготовки підрозділів ДШВ», – зазначив головний суддя.

За його словами, спортсмени, які показали найкращі результати на чемпіонаті, у липні будуть представляти оперативне командування у наступному етапі цьогорічної «Сталевої міці». Вони змагатимуться з командами інших видів Збройних Сил України, правоохоронців і рятувальників Дніпропетровщини. А на фінальному етапі візьмуть участь у чемпіонаті «Сталева міць» на першість Сухопутних військ ЗС України , який традиційно буде проводитися на базі ОК «Схід».

Як зазначає Євген Коробка, він працює над тим, щоб у перспективі цей чемпіонат став міжнародним спортивним заходом, у якому братимуть участь найсильніші представники українських силових структур та їхні колеги з країн-партнерів. 

Фото авторів та пресцентру ОК «Схід»

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook