Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Окупаційна влада «ДНР» порушує права дітей на освіту та свободу пересування, про що свідчить її рішення обмежити виїзд дітей старше 14 років, у яких немає паспорта громадянина України, РФ, закордонних паспортів цих країн чи «паспорта ДНР».
Як передає Укрінформ, про це Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова поінформувала у Телеграмі.
«Дітей цього віку на блокпосту «Оленівка» висаджують з автобусів разом з батьками та не випускають з тимчасово окупованої території Донецької області. Таким чином, діти не зможуть своєчасно подати документи для вступу до закладів освіти», – поінформувала Людмила Денісова.
Вона уточнила, що раніше дітям 14-16 років представники так званої «ДНР» дозволяли виїжджати за свідоцтвом про народження разом з одним з батьків.
Український омбудсман звернулася до СММ ОБСЄ в Україні з проханням сприяти дітям, які живуть на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, у забезпеченні їхнього права на освіту та свободу пересування.
«Наголошую, що згідно з міжнародним гуманітарним правом щодо захисту цивільного населення під час збройних конфліктів, держави-учасниці зобов’язані вживати всіх можливих заходів, з метою гарантування захисту та догляду за дітьми, яких торкається збройний конфлікт», – зазначила Людмила Денісова.
Український омбудсман нагадала, що з 7 червня в Україні почали роботу освітні центри «Донбас–Україна», створені для організації вступу до українських закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.
У понеділок, 6 квітня, президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь військового командування щодо ситуації на фронті.
Російського агента, який у травні 2025 року намагався пустити під укіс вантажний потяг Укрзалізниці на Київщині, засудили до 15 років позбавлення волі.
Від початку доби кількість атак агресора становить 56.
Воєнна розвідка ідентифікувала одного з ліквідованих окупантів на Донеччині — громадянина Непалу Мадана Кумала (Madan Kumal), 08.11.1995 року народження.
У понеділок, 6 квітня, у Харкові стався новий напад на групу оповіщення Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
6 квітня близько 13:00 військові рф вдарили за допомогою БПЛА по одній з вулиць Херсона, внаслідок чого постраждали четверо цивільних, серед них — дитина.
Оператор бойових модулів
від 22000 до 110000 грн
Вся Україна
421 окремий батальйон безпілотних систем
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….