ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Український тактичний шолом «ТРЕК» захищає так само надійно, як і американський Ops-Core

Прочитаєте за: 3 хв. 8 Червня 2021, 12:44 65

Що головне під час проведення навчань або тренувань? Звісно, повноцінно відпрацювати поставлене завдання, зберігши при цьому життя та здоров’я військових. Щодо останнього, то суттєво знизити ризик важкої травми голови здатен тактичний шолом «ТРЕК». Це – чергова розробка вітчизняного ТОВ «KM ДІСТІ» (входить у склад ГО «Ліга оборонних підприємств України»), що спеціалізується на виготовленні індивідуальних засобів захисту.

Як розповів Інформаційному агентству АрміяInform заступник директора з розвитку проєктів військового призначення цієї компанії Костянтин Марушевський, цей виріб упродовж 1,5 місяця ретельно тестували фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ). Зокрема, у цих шоломах (із пристосованими приладами нічного бачення) стрибали з парашутами з різних висот на різних типах літаків, занурювалися на глибину й виконували роботи у воді поблизу причалів.

За словами співрозмовника, шолом має модульну конструкцію, важить близько 1 кг. Виготовлений з ударостійкого матеріалу – карбону, тож надійно захищає голову десантника під час приземлення після стрибка з парашутом чи гірського піхотинця, водолаза, особливо, якщо йому доводиться працювати на поверхні води біля борту судна і виконувати роботи поблизу пірсу (травми може завдати раптова припливна хвиля).

Костянтин Марушевський демонструє тактичний шолом «ТРЕК»

На шолом можна закріпити потрібні аксесуари: прилад нічого бачення, портативну відеокамеру чи ліхтарик. За необхідності «ТРЕК» легко перетворюється у балістичний шолом, завдяки встановленню на нього відповідної накладки. Залежно від ситуації, встановлюється або лише лобова її частина, або повнорозмірна, які надійно кріпляться застібками на оболонці шолома та всередині балістичних накладок.

Результати випробувань у ДНДІ ВС ОВТ показали, що український тактичний шолом «ТРЕК» за функціональністю, ергономічними та ударостійкими показниками захищає так само надійно, як і його всесвітньовідомі аналоги – шоломи Ops-Core (FAST Carbon Helmet та FAST Bump High Cut Helmet), які нині наймасовіше застосовують провідні армії НАТО.

Наразі Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України спільно із підприємством-виробником здійснює опис захисних характеристик шолома, щоб ввести його як предмет постачання. Адже, відповідно до норми 18 речового забезпечення ДШВ, у десантника має бути окремий шолом для стрибків із парашутом. До речі, нині вони переважно стрибають у старих радянських шоломах, які є у великій кількості на складах, але, на жаль, є не функціональними й не забезпечують належний рівень захисту від травмувань.

Що ж до водолазів-розвідників, то наразі вони ще не забезпечені жодним засобом захисту голови.

Фото – Дмитро Юрченко

25
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Новини