ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна, Канада, Швеція та Британія висунули вимоги Ірану через збитий літак МАУ

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Червня 2021, 8:30

Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу PS752 опублікувала спільну заяву з вимогами до Ірану через збиття українського літака у 2020 році.

Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

«Ми, міністри, які представляють Канаду, Швецію, Україну та Велику Британію, направили повідомлення про наші претензії до Ісламської Республіки Іран у зв’язку зі збиттям літака рейсу 752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (PS752). Дії та бездіяльність Ісламської Республіки Іран є порушенням міжнародного права. У нашій заяві зазначається, що нашим державам, їхнім громадянам та резидентам на борту рейсу PS752 було завдано істотної та непоправної шкоди внаслідок трагедії, і Іран має виконати свої зобов’язання щодо забезпечення репарації групі держав у повному обсязі», – йдеться у спільній заяві.

Головні вимоги постраждалих країн до Ірану:

  • визнання вчинення неправомірних дій та повний звіт про обставини, що призвели до збиття літака,
  • принесення публічних вибачень,
  • повернення зниклих та вкрадених особистих речей жертв,
  • запевнення в недопущенні подібних дій у майбутньому у чітко висловлений спосіб,
  • забезпечення прозорості кримінального розслідування на засадах верховенства права,
  • справедлива компенсація матеріальних та моральних збитків, завданих жертвам та їхнім сім’ям незалежно від національності та в сумі, що відповідає зобов’язанням Ірану за міжнародним законодавством.

«Закликаємо Іран до співпраці з метою визначення дати офіційного початку переговорів щодо репарацій, які ми будемо проводити добросовісно», – наголосили міністри.

Нагадаємо, 2-3 червня у Києві проходив третій раунд переговорів у справі катастрофи літака «Міжнародних авіаліній України», збитого під Тегераном у січні 2020 року.

Читайте нас у Facebook