ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Санаторно-курортне лікування та психологічна реабілітація: де і як відпочити ветеранам АТО/ООС цьогоріч

Прочитаєте за: 3 хв. 3 Червня 2021, 20:05

Уже розпочався літній сезон, і багато воїнів планують відпочинок як для себе, так і для своїх родин. Де можуть нині оздоровитися ветерани і що для цього потрібно, розбирався кореспондент АрміяInform.

Чи вистачить 15 000 гривень на санаторно-курортне лікування

Кожен ветеран війни відповідно до законодавства має право один раз на рік скористатися безкоштовною  путівкою на санаторно-курортне лікування, термін якого становить у всіх санаторіях України — 21 день.  Утім, є максимальна сума, яка визначена  наказом Міністерства у справах ветеранів України «Про встановлення граничної вартості санаторно-курортної путівки (ліжко-дня) у 2021 році».

Так, для учасників бойових дій вона становить 15 015 гривень (715 гривень за один ліжко-день), для інвалідів війни з числа постраждалих учасників Революції Гідності та учасників АТО/ООС — 13 062 гривні (622 гривні за один ліжко-день).

Тобто кожен ветеран, який перебуває на обліку, може надати мінімальний пакет документів та рахунок-фактуру до органів соцзахисту населення за місцем свого проживання в межах затвердженої граничної суми і оздоровитися у будь-якому санаторії. Проте це не стосується військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, які обслуговуються в санаторіях міністерств та відомств за місцем проходження військової служби.

Гірська місцевість Закарпаття або узбережжя моря: що обиратимуть ветерани?

Психологічна реабілітація українських захисників регламентується Постановою Кабінету Міністрів України. З цього року її разом з воїном може пройти безкоштовно і його дружина (чоловік). Пакет документів, що надає ветеран війни — це копії паспорта, коду, пільгового посвідчення, довідок про участь в АТО/ООС та копії паспорта і коду дружини та свідоцтва про шлюб  —у разі проходження психологічної реабілітації з дружиною. Її термін — 18 днів.

Відшкодування коштів за проїзд до місця проведення психологічної реабілітації та у зворотному напрямку здійснюється на підставі наданих квитків лише ветеранам.

Як повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України, якщо відпустки для проведення реабілітації подружжя неможливо поєднати, оздоровлення  може пройти окремо кожен член родини на підставі вищезазначених документів.

Перелік санаторіїв, у яких можна пройти психологічну реабілітацію в кожній області різний і щорічно змінюється.

За інформацією Управління соціального захисту населення Деснянського району Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради, у цьому році для ветеранів Чернігова вже затверджено 4 санаторії, де можна пройти психологічну реабілітацію. Це санаторій «Токарі», що на Сумщині, який профілюється на лікуванні органів руху, нервової системи, травлення, порушення обміну речовин. Для тих, кому подобається гірське повітря — санаторій  «Верховина», що на Закарпатті, він розташований у мальовничій гірській місцевості, на висоті 600 метрів над рівнем моря, неподалік відомого озера Синевір. Серед санаторіїв, які розташовані поблизу узбережжя Чорного моря — це «Борисфен», що в місті Очаків Миколаївської області, та санаторій «Орізонт», що в Сергіївці Одеської області. Водночас спеціалісти управління вищезгаданого департаменту направлять документи на погодження щодо проходження психологічної реабілітації в санаторіях «Золота нива» та імені Сергія Лазо, які розташовані в селищі Сергіївка, що на Одещині.

Враховуючи, що вже розпочався літній сезон, більшість ветеранів прагнуть потрапити на психологічну реабілітацію все ж таки на море.

— Торік були на реабілітації з родиною в санаторії «Золота нива», дуже сподобалося. Цього року в липні поїдемо також туди, але санаторій обрали імені Сергія Лазо. Позитивним моментом є те, що з цього року можна і дружині оздоровитися безкоштовно, тож зекономимо трохи коштів, — зазначив учасник бойових дій В’ячеслав Кудрик з Київщини.

12
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook