ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ворог із безпілотника скинув міни на подвір’я родини з Гранітного

Прочитаєте за: 2 хв. 31 Травня 2021, 8:38

Російські окупанти продовжують дистанційно мінувати тимчасово окуповані території Донеччини та Луганщини забороненими Оттавською конвенцією протипіхотними мінами ПОМ-2. Цього разу зловісні ПОМки ворог скинув з БПЛА, прямо на подвір’я подружжя, що проживає на околиці прифронтового селища Гранітне. Сталося це минулої п’ятниці, близько другої години ночі.

На щастя, факт скидання зафіксували військовослужбовці підрозділу інженерної розвідки окремої механізованої бригади Холодний Яр. Вони оперативно вжили усіх необхідних заходів, аби ніхто з цивільного населення не постраждав.

– Ми зафіксували скидання з ворожого безпілотника двох протипіхотних мін осколкової дії типу ПОМ-2, – розповідає Олександр, воїн механізованої бригади. – Одразу було ухвалено рішення очепити небезпечний район і з настанням світлої пори доби евакуювати чоловіка та жінку. Одну з мін ми виявили одразу і знешкодили шляхом підриву. Вона була зведена прямо біля доріжки між хатою і підсобною будівлею, якою ходить подружжя, пораючись по господарству.

Сапер розповідає, що останнім часом окупанти все частіше застосовують ПОМ-2. Міни такого типу заборонені міжнародними конвенціями і нормами міжнародного гуманітарного права. Найчастіше російські війська застосовують два способи дистанційного мінування. Перший – за допомогою ручного протитанкового гранатомета, встановлюючи міну замість запалу. Відбувається постріл з РПГ, але вибуху не чути – ПОМка вилітає і за хвилину сама встановлюється. Підрив відбувається, коли людина зачіпає один із датчиків цілі – тонку капронову нитку, яку майже неможливо помітити. Також ураження може відбутися без спрацювання датчиків у момент самоліквідації міни. Час самоліквідації може бути встановлений від 4 до 100 годин. Другий спосіб – скидання з коптера. Цей спосіб більш точний. Оператор БПЛА чітко бачить, куди саме скидає міну.

– Немає жодних сумнівів про походження міни, як і про тих, хто її застосовує. ПОМ-2 є на озброєнні тільки регулярної армії РФ. Так само немає жодних сумнівів, що ці міни окупанти свідомо застосували проти цивільного населення, адже способом доставки був обраний саме безпілотник,  – говорить воїн.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: