ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Харківщині розпочалися масштабні навчальні збори територіальної оборони

Прочитаєте за: 3 хв. 12 Травня 2021, 15:56

На Харківщині розпочалися навчальні збори з понад 2000 воїнами-резервістами й військовозобов’язаними, яких через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки на два тижні призвано до лав Збройних Сил України. Протягом цього часу, до 26 травня, вони у складі різних підрозділів Харківської окремої бригади територіальної оборони вдосконалять свої знання і професійні навички.

Захід відбувається під керівництвом військового комісара Харківського обласного ТЦК та СП полковника Юрія Калгушкіна.

— З кожними подібними зборами, та ще й залученням такої великої кількості захисників України, ми значно посилюємо територіальну оборону. Протягом перших днів організовуватиметься індивідуальна підготовка з кожним воїном. Надалі ж, на етапі бойового злагодження у складі підрозділів, вони відпрацюють питання щодо організації охорони важливих стратегічних об’єктів, протидії диверсійним діям противника, прикриття держкордону, несення служби на блокпостах тощо. Причому ми спланували збори так, щоб кожна хвилина занять була корисною, — пояснив полковник Юрій Калгушкін.

Він додав, що деякі завдання вони відпрацюють разом із правоохоронцями у межах багатоетапних антитерористичних навчань під керівництвом Служби безпеки України, що тривають на Харківщині із середини квітня. Адже в умовах гібридної війни тільки разом можна подолати хитрого та підступного ворога.

У перший день зборів кожному призовникові зробили експрес-тест на коронавірус. Потім усіх забезпечили необхідними речами, оформили документи для грошових виплат за підсумками призову та розподілили по підрозділах.

За ходом початкового етапу навчальних зборів спостерігав командувач військ оперативного командування «Схід» генерал-майор Олександр Нестеренко. Під час робочої поїздки регіоном він приділив чимало уваги організаційним моментам практичного заходу й поспілкувався з командним складом Харківської окремої бригади тероборони.

Одразу ж після отримання письмового виклику на ці збори до свого районного ТЦК та СП прибув мешканець міста Люботин Олексій Козарь.

— Мені 35 років. Свого часу відслужив строкову службу, а потім вийшло так, що з 2004-го не брав до рук зброї. Проте вважаю, що війна змушує кожного чоловіка володіти навичками захисту свого народу. З собою взяв лише маленьку валізку з предметами особистої гігієни. Адже добре знаю, що тут усім забезпечать. Від цього тимчасового призову чекаю нових вмінь, як перемогти ворогів, та відновлення навичок стрільби з автомата, — розповів стрілець підрозділу охорони солдат Олексій Козарь.

А ось резервістка підрозділу управління бригади ТрО солдат Аніта Луіс на військових зборах не вперше. Півтора року тому харків’янка підписала контракт на службу в резерві й до цього часу вже двічі побувала в ролі діючого військовослужбовця Збройних Сил України.

— До бригади терборони я прийшла вже з бойовим досвідом. Адже у 2014-2015 роках воювала в одному з добробатів. Потім ще два роки їздила на схід України як волонтер. За освітою я фізіореабілітолог і пройшла спеціальні медичні курси. Тому на зборах проводитиму заняття з бойової медицини та уважно стежитиму за здоров’ям захисників України. Мій великий рюкзак доверху набитий різними медикаментами, що знадобляться воїнам після напружених днів полігонного вишколу, — сказала солдат Луіс.

Як додав полковник Юрій Калгушкін, кожен 10-й з тих, кого призвано на навчальні збори, має бойовий досвід і готовий поділитися ним з новачками військової служби. Мотивація у більшості така, що дозволяє зробити висновок щодо ефективності проведення цього масштабного заходу на Харківщині.

Фото автора

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: