ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Місцева влада має підтримувати бажання ветеранів залишатися активними захисниками України — Юлія Лапутіна

Новини Суспільство
Прочитаєте за: 2 хв. 24 Травня 2021, 9:14

На цьому наголосила Міністр з питань ветеранів України Юлія Лапутіна під час візиту до 152-го окремого батальйону територіальної оборони в місті Ромни, де проходять навчальні збори мешканці Липоводолинської ОТГ та Синівської ОТГ Роменського району Сумської області.

Під час зустрічі з керівництвом району, волонтерами, активістами колишні добровольці, учасники бойових дій на Сході, які успішно проходять вишкіл, розповіли про готовність ще більше часу приділяти навчанням, які допоможуть передбачити й опрацювати будь-яку можливу гостру ситуацію.

Міністерка висловила сподівання, що їхню готовність засвоювати військову справу всіляко підтримуватимуть у громадах.

— Саме навколо ветеранів, які мають унікальний досвід відсічі ворогу, мають гуртуватися свідомі громадяни, які разом можуть продемонструвати ворогові, що йому в жодному разі не буде легко реалізувати агресивні задуми. Сумщина — край з легендарними козацькими, партизанськими, добровольчими й волонтерськими традиціями захисту рідної землі. Тут люди завжди вибудовували горизонтальні зв’язки, об’єднувалися й пліч-о-пліч поставали проти ворожої агресії, — сказала Юлія Лапутіна.

Наразі вони опановують бойове злагодження, засвоюють військові навички, зведення оборонних споруд і блокпостів, захисту об’єктів критичної інфраструктури.

Міністерка звернулася до представників органів місцевої влади з проханням підтримувати ветеранів у їхньому бажанні залишатися активними захисниками України й допомагати їм поліпшувати свій бойовий гарт.

Також Юлія Лапутіна закликала ветеранів, як носіїв практичних знань, бойових навичок, досвіду, долучатися до організації та навчань територіальної оборони.

— Усі, хто пішов за власним покликом захищати Україну 2014-го, мусили тривалий час вчитися вже в бойових обставинах, іноді, на жаль, на трагічних помилках своїх побратимів та в таких умовах долати психологічні бар’єри. Сьогодні ми маємо колосальний досвід. І якщо ворог знатиме, наскільки кожен населений пункт України захищений, навчений і готовий до оборони, він сто разів зважить свої агресивні плани й задуми, — підкреслила міністерка у справах ветеранів України.

Читайте нас в Telegram
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини

У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.

$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах
$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах

Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.

«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції
«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції

Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.

Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту
Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту

Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.

«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню
«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню

В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.

Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї
Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї

Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.

ВАКАНСІЇ
Командир відділення БпЛА

від 21000 до 121000 грн

Львів

125 ОБр СВ ЗСУ

Водій механізованої роти

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Майстер з ремонту і обслуговування БПЛА

від 23000 до 123000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

Кулеметник

від 21000 до 121000 грн

Вознесенськ

Військова частина А2734

Фельдшер

до 51000 грн

Запоріжжя

8 прикордонний загін

Командир взводу

від 21000 до 190000 грн

Вся Україна

22 окрема механізована бригада

--- ---