ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Меморіал на горі Монастир: Україна сподівається на відновлення переліку загиблих вояків УПА

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 23 Травня 2021, 9:05

У МЗС України сподіваються, що на надгробній плиті вояків УПА на горі Монастир поблизу польсько-українського кордону буде відновлено перелік усіх загиблих повстанців.

Про це розповів заступник глави МЗС України Василь Боднар, повідомояє Укрінформ.

– Сподіваємося також, що найближчим часом на надгробній таблиці на горі Монастир буде відновлено повний перелік загиблих. Це дасть змогу просуватися у вирішенні інших питань, у тому числі щодо надання дозволів на здійснення пошуково-ексгумаційних робіт, – зазначив Боднар.

Він також повідомив, що реанімовано діалог між Інститутами національної пам’яті України у Польщі, керівники цих установ домовилися про створення робочих груп.

– Сподіваюся, зустріч відбудеться найближчим часом, як варіант – в онлайн-форматі. МЗС готове надати необхідне сприяння, але не втручатиметься у роботу фахівців, щоб надмірно не політизувати тему історії, – повідомив Боднар.

Як повідомлялося, торік у жовтні на могилі вояків УПА, що на горі Монастир неподалік польського Перемишля, замість повністю знищеної в січні 2020 року меморіальної плити встановлено нову, з іншими написами. На гранітній плиті тепер викарбовано напис польською та українською мовами: “Братська могила українців, які загинули в битві з радянським НКВС у монастирських лісах в ніч з 2 на 3 березня 1945 року”. На попередній меморіальній плиті, яка була дещо більшою за розмірами, був напис “Вони полягли за вільну Україну” і вказано імена, прізвища та рік народження усіх 62-х загиблих.

Українська сторона наполягає, щоб на надгробній плиті було відновлено перелік загиблих.

На горі Монастир поблизу села Верхрата Підкарпатського воєводства Польщі, неподалік кордону з Україною, розташована могила 62 вояків УПА, два кам’яні хрести 1940-х років з вирізьбленими зображеннями тризуба, а також пам’ятник. Вандали розбили меморіальну плиту на могилі у 2015 році, а повністю знищили її в січні 2020 року.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Бійці «Тайфун» спалили штурмову колону рф з десантом на квадроциклах

Бійці «Тайфун» спалили штурмову колону рф з десантом на квадроциклах

Бійці підрозділу безпілотних систем «Тайфун» за допомогою дронів знищили штурмову колону окупантів на квадроциклах.

Розганяють дрони-перехоплювачі до 400 км/год — українські двигуни захищають країну

Розганяють дрони-перехоплювачі до 400 км/год — українські двигуни захищають країну

Мотори — це ключовий елемент дронів, які вражають ворожі цілі. Ще два роки тому їх серійне виробництво в Україні здавалося неможливим — а вже сьогодні дедалі більше дронів літають на моторах Made in Ukraine.

Підводні дрони вразили російську субмарину в Новоросійську

Підводні дрони вразили російську субмарину в Новоросійську

Сили оборони України провели чергову унікальну спецоперацію та влаштувала морську «бавовну» у порту Новоросійська.

СБУ підірвали підводний човен росіян у Новоросійську, «Скеля» знищила колону русня у Покровську, «Хартія» на зачистці Куп’янська, «Примари» у Криму: стрім

СБУ підірвали підводний човен росіян у Новоросійську, «Скеля» знищила колону русня у Покровську, «Хартія» на зачистці Куп’янська, «Примари» у Криму: стрім

Служба безпеки України провела чергову унікальну спецоперацію вперше в історії підводні дрони «Sub Sea Baby» підірвали російський підводний човен класу «Варшавянка». На борту підводного човна було чотири пускові установки крилатих ракет «Калібр».

російська загроза змушує Європу переглядати архітектуру безпеки

російська загроза змушує Європу переглядати архітектуру безпеки

Питання безпеки України сьогодні є ключовим для всієї Європи, адже від здатності нашої держави протистояти російській агресії безпосередньо залежить стабільність європейського континенту. Водночас не всі країни усвідомлюють цю залежність та реагують на неї належним чином.

Уражено Астраханський газопереробний завод — Генштаб ЗСУ

Уражено Астраханський газопереробний завод — Генштаб ЗСУ

З метою зниження спроможностей противника з виробництва вибухових речовин у ніч на 15 грудня Сили оборони України успішно уразили стратегічний об’єкт противника — Астраханський  газопереробний завод.

ВАКАНСІЇ

Розвідник військовослужбовець

від 22000 до 125000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Розвідник

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Кухар, військовослужбовець ЗСУ

від 20000 до 50000 грн

Рівне

Військова частина А3395

Служба в Збройних Силах України

від 20500 до 120000 грн

Київ, Київська область

Аналітик, дешифрувальник БПЛА

від 20000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

Сапер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

--- ---