ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Чи є вітаміни в раціоні воїнів-вертолітників?

Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 21 Травня 2021, 12:56

На загальній хвилі розмов про нову систему харчування військовослужбовців кореспондент АрміяInform вирішив глибше дослідити питання – чи достатньо вона враховує і задовольняє потреби організму військовиків у вітамінному наборі? З цього приводу ми поговорили з Командуванням та особовим складом окремої бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського, що на Полтавщині.

Як воїна нагодуєш, такий у нього і настрій буде

Якісне і поживне харчування є важливим чинником підтримання боєготовності особового складу, – розповів командир авіаційної бригади полковник Віталій Панасюк. – З урахуванням специфіки виконання бойових завдань як льотним, так і наземним складом, раціон має сповна відповідати потребам організму як у калорійному, так і у вітамінному аспекті. Система аутсортингу в цілому свого часу з цими завданнями справлялась, але акценти здебільшого робилися на льотний склад. Лише до його раціону входили фрукти, шоколад, молочні продукти, соки. З переходом на Каталог ці групи продуктів стали доступними усьому особовому складові без винятку.

За словами командира частини, нині до переліку продуктового набору для потреб воїнів-авіаторів входить понад 1 тис. найменувань. І особливе місце у ньому посідають саме джерела цінних вітамінів.

– Чим ширшим буде їхній асортимент, тим міцнішим стане захисний внутрішній щит кожного військовослужбовця від виникнення різного роду захворювань, – додав офіцер. – А це впливає і на загальний настрій та мотивацію воїна сумлінно виконувати службові обов’язки.

– Нині у перелік меню особового складу обов’язково включені цибуля, часник, спеції, зелень, цитрусові, яблука, банани тощо, – розповів заступник командира частини з тилу – начальник тилу підполковник Іван Придюк. – За відгуками медичного персоналу авіабригади, вітаміни груп А,В,С,Д тощо стали надійними гарантами хорошого самопочуття й фізичного стану воїнів-авіаторів.

– Та не лише вітаміном рослинним вдовольняється апетит воїнів-вертолітників, – з усмішкою продовжив офіцер. – У цьому сенсі першість упевнено тримає інша харчова група – м’ясо, сало і яйця. Завжди бажана на столах і риба, яка є незамінним джерелом фосфору, сири й молочна група, а основне меню гармонійно доповнюють різноманітні соки та смаколики.

Сучасна армійська кухня на зламі застарілих стереотипів

Враженнями щодо нової системи харчування та її вітамінної складової поділились і військовослужбовці частини.

– Коли розповів мамі, що нас годують краще, ніж у коледжі, де я навчався до призову, вона це сприйняла за бажання заспокоїти її хвилювання, – сказав солдат-строковик Ігор. – Але коли надіслав їй фото нашого обіднього меню, вона була здивована в хорошому сенсі цього слова.

– Споживати наше меню не те що смачно та корисно, а й дуже приємно, – поділився враженнями воїн-контрактник Сергій. – Адже наші кухарі вкладають у кожну страву не тільки майстерність, а й душу та позитивні емоції.

Першочергова увага відповідальних осіб продовольчої та медичної служб акцентована не тільки на харчову складову меню. Це стосується і сумісності тих чи інших продуктів та температурних режимів їх обробки й зберігання.

Тут працюють на результат і перспективу

У військовій частині не приховують амбітних планів удосконалення матеріально-технічної бази та інфраструктури продовольчого забезпечення. На додачу до встановлення нового обладнання і постійного урізноманітнення меню, Командування авіаційної бригади поставило за мету капітально відремонтувати та привести до ладу занедбане приміщення колись солдатської їдальні, на базі якої планують створити сучасний харчовий комплекс.

Наразі розпочато тендер на розробку проєктно-кошторисної документації, пропонуються на розгляд варіанти планування та компоновки майбутніх залів. Хоча неочікуване суттєве зменшення фінансування внесло корективи в терміни будівельних робіт, Командування сподівається втілити проєкт у життя упродовж 2021−2022 років.

– Головне, що справа зрушила з тривалої мертвої точки, – підкреслив командир.

Перспективи розбудови їдальні в авіаційній бригаді доповнюють і плани активного впровадження днів національної кухні, проведення змагань  найкращого кухаря, найсмачнішого рецепта улюбленої сімейної страви та організацію кухарських майстер-класів для молодих сімейних пар.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Командир «Ахмату», Суджа, робота з місцевими: Олексій Дмитрашківський розповів про те, що відбулось на Курщині

Командир «Ахмату», Суджа, робота з місцевими: Олексій Дмитрашківський розповів про те, що відбулось на Курщині

Під час функціонування військової комендатури на території рф була проведена велика гуманітарна та просвітницька робота серед місцевого населення. Окрім того, пресофіцеру військової комендатури довелось поспілкуватись і з деякими екцентричними посадовцями країни-агресора.

Сили оборони України проводять активні дії на Очеретинському напрямку

Сили оборони України проводять активні дії на Очеретинському напрямку

З початку поточного тижня, воїни Сил оборони завдали противнику на Очеретинському напрямку відчутних втрат: знешкоджено 755 окупантів.

Просувала російську пропаганду навіть у СІЗО: шанувальниці окупантів висунуто іще одне обвинувачення

Просувала російську пропаганду навіть у СІЗО: шанувальниці окупантів висунуто іще одне обвинувачення

У Харкові триває судовий розгляд чергового кримінального провадження щодо жінки, яка перебуває в ДУ «Харківський слідчий ізолятор». Її обвинувачують у державній зраді, а також у виправдовуванні, визнанні правомірною та запереченні збройної агресії рф проти України

Ворог 69 разів атакував позиції Сил оборони

Ворог 69 разів атакував позиції Сил оборони

Від російських артилерійських обстрілів постраждали прикордонні райони нашої країни, зокрема населені пункти Бобилівка Сумської області; Сергіївське, Хрінівка Чернігівської області.

Щось пішло не так: на Лиманщині Signum вполювали «імпортозаміщених» Рембо окупантів

Щось пішло не так: на Лиманщині Signum вполювали «імпортозаміщених» Рембо окупантів

Пілоти батальйону Sіgnum працюють безперервно — день і ніч, і інколи серед окупантів трапляються цікаві експонати.

Від княжих часів до сучасних Сил оборони: роль присяги у взаєминах між державою та воїном

Від княжих часів до сучасних Сил оборони: роль присяги у взаєминах між державою та воїном

Від давнини і дотепер у збройних формувань на Українській землі існувала традиція клятви, подібної до сучасної присяги.

ВАКАНСІЇ

Електрик-моторист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Стрілець

від 20500 до 21500 грн

Київ

Військова частина 2260 НГУ

Бухгалтер

від 15500 до 22000 грн

Київ

Київський обласний військовий комісаріат

Психолог

від 13000 до 13000 грн

Київ

Державна прикордонна служба України

Служба у Збройних Силах України, снайпер

від 20100 до 50000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Гранатометник у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

--- ---