ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Прем’єр-міністр Республіки Естонія: «Безпека України — це безпека Європи»

Прочитаєте за: 3 хв. 18 Травня 2021, 21:50

Сьогодні, 18 травня, у рамках візиту в Україну Прем’єр-міністр Естонської Республіки пані Кая Каллас, Надзвичайний та Повноважний посол Естонської Республіки пан Каімо Кууск відвідали район проведення ООС.

Супроводжували гостей віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, заступник командувача ООС генерал-майор Едуард Москальов та голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай.

Під час поїздки на Луганщину делегація Естонської Республіки ознайомилася з роботою та інфраструктурою КПВВ «Станиця Луганська», який планується модернізувати. Цей КПВВ — один­ із семи відкритих у районі проведення ООС,  що проводить повноцінний пропуск громадян.

Під час брифінгу Прем’єр-міністр Естонської Республіки пані Кая Каллас наголосила, що Естонія підтримує суверенітет та територіальну цілісність України в контексті тривалої збройної агресії РФ.

«Ми всі партнери і друзі України і маємо покласти край бойовим діям. Разом із міжнародними партнерами ми працювали для того, щоб зробити конкретні кроки і захистити Україну. Росія має знати ціну і наслідки своєї агресії. Сьогодні я присутня тут, щоб сказати: ми стоїмо поруч з вами. Сім років після початку агресії і стільки, скільки в цьому буде потреба, ми будемо допомагати. Безпека України — це безпека Європи. Я вражена, на якому рівні ви готові захищати своїх громадян і про них піклуватися», — зазначила Прем’єр-міністр Естонії.

«Кордони України визнані на міжнародному рівні, а це означає, що Луганськ — це Україна, Донецьк — Україна і Крим — це Україна!» — підкреслила вона.

Пані Кая Каллас поінформувала представників ЗМІ, що Естонія підтримує декілька проєктів, спрямованих на підвищення добробуту школярів і забезпечення рівних можливостей в сфері освіти на Донбасі. Це, зокрема, забезпечення інтернетом двох місцевих сіл і надання гуманітарної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Крім того, повідомили, що естонська сторона надає фінансову допомогу для підтримки українських територій, що постраждали внаслідок збройної агресії РФ, та лісовому фонду, який торік зазнав великих пожеж.

Під час візиту на КПВВ «Станиця Луганська» Кая Каллас також повідомила про наміри Естонії допомогти у відновленні лісів Луганщини, знищених у торішніх пожежах, а саме профінансувати придбання близько 70 тисяч саджанців. З цього приводу делегація з повітря оглянула наслідки лісових пожеж на Луганщині.

Також іноземна делегація оглянула інфраструктуру КПВВ «Щастя».

Заступник командувача ООС генерал-майор Едуард Москальов під час брифінгу ознайомив делегацію Естонської Республіки з безпековою ситуацією в районі проведення операції Об’єднаних сил та наголосив: «ситуація на Сході залишається повністю контрольованою підрозділами Збройних Сил України і Об’єднані сили перебувають у готовності своєчасно й адекватно реагувати на загрози, що виникають».

Від імені командувача операції Об’єднаних сил генерал-майор Едуард Москальов вручив Прем’єр-міністру Естонської Республіки пані Каї Каллас пам’ятку із символікою операції ООС.

На завершення візиту на Луганщину і в знак солідарності з українським народом, а також задля відновлення лісового фонду, який зазнав великих пожеж, пані Каллас, Олексій Резніков та Сергій Гайдай висадили три саджанці ялівця.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook