ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Ми плануємо підвищувати вимоги до кандидатів на службу у ДШВ»

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Травня 2021, 16:28 0
Генерал-лейтенант Євген Мойсюк

Про це командувач Десантно-штурмових військ ЗСУ генерал-лейтенант Євген Мойсюк заявив під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни».

— Ці критерії мають залишатися достатньо суворими й на середньострокову перспективу. Таким чином ми матимемо можливість відбирати найкращих з найкращих до служби в еліті Збройних Сил — десантно-штурмових військах, які залучені на передових рубежах захисту нашої країни.

Водночас ми вдосконалюватимемо й систему багаторівневої підготовки як сержантського, так і офіцерського складу. Вона вже дає певні позитивні результати, бо проводиться з урахуванням досвіду бойових дій. При цьому кожен рівень підготовки має відповідати посаді, яку опановує військовослужбовець. Водночас основним стрижнем, який проходить крізь всі етапи та слугує єднальним чинником, залишається формування високого десантного духу. Адже без цього неможливо досягти перемоги у бою.

Ми намагаємося вдосконалювати підготовку особового складу у взаємодії з іншими видами та родами Збройних Сил, особливо з армійською авіацією Сухопутних військ. Насамперед з огляду на те, що наша основна специфіка — дії у тилу противника й саме авіація є основним способом доставки наших підрозділів у тил ворога. 

ДШВ замовили Dana-M2, дрони-камікадзе та БТР-4МВ1

Командувач ДШВ заявив про те, що десантні підрозділи треба забезпечити засобами надійної розвідки та сучасною бронетехнікою та гаубицями.

— Передусім ідеться про засоби оптико-візуального виявлення, радіотехнічної та радіолокаційної розвідки, забезпечення підрозділів цифровими радіостанціями. І, безумовно, треба здійснити переозброєння десантно-штурмових підрозділів з БТР-80, яка є морально застарілою бойовою машиною, на більш сучасний БТР-4МВ1, а також здійснити доукомплектування сучасними рухомими пунктами управління.

Збільшити бойовий потенціал десантно-штурмових військ також можна за рахунок переозброєння артилерійських підрозділів тактичного рівня на самохідні артилерійські системи на колісній базі, зокрема таких, як самохідна гаубиця Dana-M2 та самохідні міномети. Наростити бойові спроможності також розраховуємо за рахунок інтеграції у підрозділи ДШВ безпілотних авіаційних комплексів та дронів-камікадзе.

Розбудова інфраструктури: на черзі навчальний центр і загальновійськовий полігон ДШВ

За словами генерал-лейтенанта Євгена Мойсюка, одним з основних завдань залишається забезпечення десантно-штурмових військ належною інфраструктурою.

— Одним з основних завдань на короткострокову перспективу залишається забезпечення десантно-штурмових військ належною інфраструктурою як у пунктах постійної дислокації, так і в навчальних центрах та на полігонах. Щодо цього маємо позитивний приклад суттєвого покращення інфраструктури на полігоні «Широкий лан», на черзі — навчальний центр і загальновійськовий полігон ДШВ, які перебувають у перспективних планах розбудови на найближчі п’ять років.

Підготував Сергій Воронков

Читайте нас в Telegram