ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Дніпрі сотні тисяч людей відвідали масштабний меморіальний комплекс на честь українських героїв

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Травня 2021, 14:47 13

У Дніпрі чотири роки тому, 12 травня 2017 року, урочисто відкрили Алею пам’яті. Її присвятили загиблим борцям за незалежність України – Героям Небесної Сотні та військовослужбовцям-учасникам АТО/ООС. За цей час її відвідали сотні тисяч мешканців та гостей Дніпропетровщини.

Як наголосив голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резниченко, Алея стала місцем спомину, шани та єднання.

– За чотири роки Алея пам’яті стала особливим місцем для кожного мешканця області. Вшанувати загиблих сюди приїздять зі всієї України та з-за кордону. Збираються не лише в пам’ятні дати. Приносять квіти, запалюють свічки. Так разом зберігаємо героїчну славу мешканців регіону, – сказав Валентин Резніченко.

На Алеї пам’яті – композиція зі скляних антивандальних стел. На них – світлини понад 550 загиблих під час Революції Гідності та в АТО/ООС мешканців Дніпропетровщини.

На інших стелах – знімки з передової. Завдяки технології подвійного друку їх добре видно з обох боків.  На світлинах різні сюжети: воїни рятуються від вибуху, йдуть безкраїм полем у ясний день, повертаються з бою під українським прапором. Фото свідчать, що на війні є не лише страх, а й справжні почуття – дружба, братерство,  надія

– Символічно, що ідея створити такий масштабний меморіальний комплекс народилася саме  на Дніпропетровщині. Адже з нашої області до району АТО/ООС відправилося найбільше людей. Алея – нагадування, якою ціною дістається мир, – наголосив заступник голови Дніпропетровської ОДА, учасник антитерористичної операції на сході України Іван Начовний.

Алею пам’яті відкрили 12 травня 2017 року. Під час її створення радилися з родинами загиблих. Навмисне відходили від штампів, шукали нові форми, використовували нові технології. Тепер тут проводять всі пам’ятні дні, присвячені сучасним українським героям. Вшанувати їхній подвиг приїздять делегації з усього світу.

28

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Армія і суспільство