ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як зміняться зимові берці

Прочитаєте за: 3 хв. 5 Травня 2021, 20:08 2

Новий колір, нова висота, покращена підошва та конструкція взуття

Триває робота щодо вдосконалення зимового взуття для військових — берців типу В. Про це кореспонденту АрміяInform повідомили фахівці Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України.

 Берці коричневого кольору, виконані з гідрофобної натуральної шкіри зі шнурівкою на петлях, видають їх у комплекті із запасними шнурками та устілками. Головні характеристики — стійкість до води та нафтопродуктів; поліпшене зчеплення з кам’янистою поверхнею; термо-, вологорегулювальна підкладка з антибактеріальними властивостями.

— Серед пропозицій, які надходили від користувачів з військ протягом тестового періоду, — покращення колодки. Для військовослужбовців вона була незручною. Ми врахували це й почали розробляти поліпшений варіант, який буде значно зручнішим у носінні, — розповів тимчасовий виконувач обов’язків начальника Головного управління розвитку й супроводження матеріального забезпечення ЗС України підполковник Роман Козулін.

— Розроблення ще триває. Спочатку ми розробили взуття того ж коричневого кольору зі шкіри, але змінили підошву, аби військові могли виконувати завдання у гірській місцевості. Змінили конструкцію і колодку, щоб вона стала зручнішою й не навантажувала ноги під час тривалого носіння. Фідбек з військ показав, що для гірської місцевості все ж таки потрібне спеціалізоване взуття, а ось для загальновійськового користування варто вдосконалити вже наявний варіант. Крім того, захисникам до вподоби інший колір — світліший, і висота берців має бути нижчою за попередню модель, — розповів начальник відділу розробки речового майна — заступник начальника управління розвитку речового майна ГУРСМЗ ЗС України полковник Олександр Хмиз.

Офіцер додав, що вдосконалений варіант, проте не кінцевий, військові одного з центрів спецпризначення тестували в зимовий період. На основі їхніх зауважень вносили корективи. У поліпшеному взутті ефективніша властивість паровідведення за рахунок матеріалу нубук. А колір наразі у процесі остаточного вибору: приблизно він буде бежево-сірим, аби взуття гарно поєднувалося з піксельною формою.

— Ми змінили конструкцію, висоту черевиків, збільшили регулювання фіксації, аби люди з різною вагою почувалися комфортно. Таке взуття підійде військовим з різною висотою склепіння ступні. Фіксація текстильною петлею зменшить навантаження на місця згинання. До того ж будуть додаткові регулювання та фіксації гомілкостопа, покращуємо устілки та текстиль, — поділився полковник Олександр Хмиз.

Фахівці ГУРСМЗ ЗС України запевнили, що взуття стане значно зручнішим. А найголовніша мета — аби нога за великого навантаження чи під час стрибка з парашутом не згиналася. Запевняють, що ціна не перевищуватиме попередню. Закуповувати поліпшені зимові берці почнуть з наступного року.

23

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram