ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ВМС України планують відновити будівлі нового пункту базування «Айлендів» у порту Південний

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Квітня 2021, 13:15

Йдеться про проведення капітальних ремонтних робіт адміністративних будівель, що розташовані на новому місці базування дивізіону патрульних катерів класу «Айленд» у порту Південний Одеської області.

Для потреб ВМС України цей причал передали ще минулого року. Наразі там розміщуються патрульні катери «Старобільськ» та «Слов’янськ». Ба більше, фахівці спеціалізованого підрозділу ВМС США Underwater Construction Team One (UCT-1) провели роботи з підводного огляду та гідрографічних промірів цієї гідротехнічної споруди в порту Південний.

Раніше територія причалу використовувалась Українським науковим центром екології моря для базування його суден – «Володимир Паршин» та «Екоконтроль», котрі утилізували ще у 2009 році.

Крім того, у грудні минулого року ВМС України отримали перший за роки незалежності плавучий причал із «морського» бетону ПЖ-61У. Це новий плавпричал, який побудований за сучасними технологіями. Споруда з надміцного бетону на воді має 57 метрів завдовжки, вже розміщена поруч із причалом, який передано Міністерством екології. Це дозволяє збільшити кількість кораблів, які зможуть там базуватися.

Нагадаємо нашим читачам, що цього року Сполучені Штати Америки в межах підтримки України у сфері безпеки та оборони передадуть додатково ще три катери цього проєкту. Це катери Берегової охорони США, які надалі збільшать бойові спроможності ВМС України під час виконання завдань в операційних зонах Азово-Чорноморського регіону. Нині ці катери проходять у США відповідне технічне обслуговування й доозброєння. Очікується, що три «Айленди» надійдуть до України морським шляхом до кінця першого півріччя цього року.

16

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,