ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Шахраї викрали 300 000 гривень − виплату за загиблого сина-добровольця. На захист батька стали ветерани АТО

7 Квітня 2021, 13:41

Активісти Громадської організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО» з Миколаєва домоглися повернення батьку загиблого в АТО дитячого письменника Олексія Кваші викрадених шахраями 300 тис. гривень.

Найпримітніше в цій історії те, що аферистами виявилися державні службовці.

Олексій загинув у районі АТО у липні 2015 року, куди відправився добровольцем. У  жовтні того ж року його батько Дмитро Олексійович Кваша отримав від держави одноразову виплату за загиблого сина − 302 тис. гривень.

Наприкінці 2018 року державний виконавець Заводського відділу державної виконавчої служби у місті Кам’янське на Дніпропетровщині Світлана Мартиненко списує з карти 270 тис. грн на користь певної особи, адреса якої виявилася згодом недійсною. І ще 27 тис. гривень як виконавчий збір. Дізнавшись про зникнення грошей, Дмитро Олексійович звернувся до адвоката ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО». Ветерани взялися допомогти батькові загиблого героя.

− Виконавчий лист був підроблений, про що є всі необхідні докази й вони передані правоохоронцям. Вибір шахраїв пав на Дмитра Квашу, бо він зберігав кошти та не робив ніяких транзакцій по карті тривалий час і не перевіряв баланс, − каже голова організації Ілля Шполянський. – У даному випадку йдеться про високу ймовірність змови працівників соціального захисту, відділення банку, державного виконавця та особи, якій перерахували кошти.

Ілля Шполянський зазначив, що активісти ще 2 жовтня 2020 року домоглися проведення у Верховній Раді засідання тимчасової спеціальної комісії з питань ветеранів війни, яка направила всі необхідні звернення до відповідних органів. До справи залучили Міністерство у справах ветеранів, профільний комітет Верховної Ради, десятки інших інстанцій.

Водночас ветерани продовжували системно добиватися відновлення справедливості в цьому, жахливому в своєму цинізмі, випадку.

І ось, 30 березня, за рішенням П’ятого апеляційного адміністративного суду в Одесі держава зобов’язана повернути Дмитрові Кваші 270 тис. гривень (27 повернуто раніше) та виплатити 70 тис. гривень відшкодування моральних збитків. Водночас дії державних виконавців визнані протиправними. Виконавця та керівника районної виконавчої служби чекають повна/неповна службова невідповідність та неминуче звільнення.

Але це не остаточна крапка у цій справі. Наразі слідчі Національної поліції продовжують розслідування цього злочину, уже визначено коло причетних осіб, готують підозри. Справа перебуває на контролі Генеральної прокуратури. Після рішення суду шахраї також змушені будуть відповідати за спричинення державі збитків у особливо великих розмірах.

Попри позитивний для батька загиблого героя результат, активісти не збираються зупинятися на досягнутому.

− У судовому рішенні досить детально розписано, чому відмова суду першої інстанції суперечить законодавству, − зазначив Ілля Шполянський. −  З моєї особистої точки зору, дії судді першої інстанції непрофесійні та мотивовані небажанням брати на себе відповідальність. Більш того, я вважаю, що суд фактично своїм рішенням міг узаконити протиправні дії виконавців, які можуть списувати будь-які кошти, за будь-яким підробленим рішенням суду. Ми обов’язково звернемось до Вищої кваліфікаційної комісії судів з цього питання. Також маємо надію, що Міністерство юстиції не подаватиме касацію, а, отже, найближчими місяцями кошти будуть повернуті Дмитру Олексійовичу і справедливість буде повністю відновлена.

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook