ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На Рівненщині проходять випробування cамохідної гаубиці DANA-M2

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 2 хв. 28 Квітня 2021, 16:40

На Рівненському військовому полігоні відбуваються випробування 152-мм самохідної гаубиці DANA-M2 виробництва Чеської Республіки. Озброєння проходить функційне, ходове та вогневе тестування в умовах, максимально наближених до бойового застосування. Про це повідомляє АрміяInform.

«Перевіряємо заявлені виробником характеристики гармати-гаубиці»

— Рівненський полігон відповідає необхідним критеріям для проведення функційних випробувань у повному обсязі. Тут все по-бойовому. Стрільба ведеться по завчасно визначених цілях з непідготовленої вогневої позиції, яку займають з ходу. У нашому випадку максимальна дальність пострілу становить 18 кілометрів. Екіпаж висувається в заданий район, отримує координати цілей та відкриває вогонь, після чого негайно відходить на запасні позиції, — розповідає голова комісії з проведення функційних випробувань полковник Сергій Мусієнко.

 — DANA-М1 є на озброєнні збройних сил Чехії, Польщі, Грузії й Азербайджану. Зразок DANA-М2 поки що не перебуває на озброєнні жодної країни. Чеська Республіка розпочала її виробництво з 2018 року та активно презентує нову модифікацію для продажу. Самохідна гаубиця DANA-М2, модернізована чеською компанією ExcaliburArmy у 2018 році, має тактико-технічні характеристики на рівні сучасних світових аналогів та значно перевищує за параметрами 2С3 «Акація». DANA-М2 оснащена сучасною автоматизованою (цифровою) системою керування вогнем, що дозволяє поєднати з контуром управління і розвідки в єдину систему вогневого ураження. 

Чому DANA-M2?

 До складу випробувальної комісії входять фахівці артилерійських підрозділів, технічні спеціалісти, а також офіцери підрозділів із досвідом бойових дій, які в майбутньому планують експлуатувати це озброєння, представники науково-дослідницького відділу розвитку ракетного озброєння та військової техніки тактичного та оперативно-тактичного призначення управління розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ Збройних Сил України. 

— У складі комісії кілька десятків фахівців, зокрема, із Чеської Республіки. Це — екіпажі та представники заводу-виробника. За підсумками випробувань іноземні партнери врахують наші побажання. Зазначеного озброєння потребує українське військо. Враховуючи знос та застарілість наших діючих зразків самохідної артилерії, потрібно вирішувати це питання шляхом заміни або ж модернізації, — зазначає полковник Сергій Мусієнко. 

Міністерство оборони України спільно із Генеральним штабом Збройних Сил України провели моніторинг різноманітних самохідних артилерійських установок на світовому ринку зброї, які теоретично можуть бути прийнятними для нашого війська, з огляду на вартість, ефективність застосування, можливості імпорту та фінансові спроможності України. 

Вибір зупинено на самохідних гаубицях типу DANA-M2, що наразі є оптимальним рішенням для ЗС України у співвідношенні ціна-якість-ефективність у найближчій перспективі. 

Варто відзначити, що вчора під час оперативно-стратегічного збору з керівним складом Збройних Сил України начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук наголошував на потребі військ у цих самохідних артилерійських установках для забезпечення виконання завдань з відсічі збройної агресії проти України.

Фото та відео авторів

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Я більше зараз кайфую від вражень, не коли класно, бачу, а коли нічого не бачиш» — пілот «Німець»
«Я більше зараз кайфую від вражень, не коли класно, бачу, а коли нічого не бачиш» — пілот «Німець»

Оператор БПЛА підрозділу безпілотних систем «Тайфун» з позивним «Німець» може вражати ворога і наосліп.

В окопах, кущах, під технікою: дрони загнали російських штурмовиків
В окопах, кущах, під технікою: дрони загнали російських штурмовиків

Бійці 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр» разом з бійцями 44-ї механізованої бригада відбили ворожий штурм на Покровсько-Костянтинівському напрямку.

«Рота, вмирай!»: на Покровському напрямку знищили 120 російських штурмовиків
«Рота, вмирай!»: на Покровському напрямку знищили 120 російських штурмовиків

Бійці 3-ї бригади оперативного призначення «Спартан» імені полковника Петра Болбочана НГУ спільно із суміжними підрозділами відбили штурм ворога.

«Їдемо зрошувати Киргизстан»: ухилянти вигадують на кордоні справжні казки
«Їдемо зрошувати Киргизстан»: ухилянти вигадують на кордоні справжні казки

В автомобільному пункті пропуску «Могилів-Подільський» прикордонники припинили спробу виїзду за кордон чотирьох військовозобов’язаних громадян України.

У Латвії відбувся перший цикл з тестування, оцінки, верифікації та валідації БЛС та технологій протидії їм
У Латвії відбувся перший цикл з тестування, оцінки, верифікації та валідації БЛС та технологій протидії їм

На інноваційному полігоні НАТО з безпілотних систем відбувся перший цикл з тестування, оцінки, верифікації та валідації безпілотних літальних систем.

«Осі» вирвали жало: пілоти вполювали російський ЗРК
«Осі» вирвали жало: пілоти вполювали російський ЗРК

Військові 15-ї бригади артилерійської розвідки «Чорний ліс» знайшли та знищили зенітно-ракетний комплекс «Оса».

ВАКАНСІЇ
Командир взводу

від 21000 до 190000 грн

Вся Україна

22 окрема механізована бригада

Заступник командира роти охорони з морально-психологічного забезпечення

від 27000 до 30000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Розвідник

від 20000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Медична сестра, фельдшер, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Начальник їдальні

від 21400 до 23000 грн

Дніпро

31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського

Розвідник

від 21000 до 121000 грн

Костянтинівка

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

--- ---