ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

64% українців цілком чітко ідентифікує Росію як ворога

21 Квітня 2021, 19:50

Український інститут майбутнього представив результати соціологічного дослідження щодо ставлення українського суспільства до ескалації конфлікту на Сході держави.

Отримані дані свідчать, що 64% українців вважає, що на Сході України відбувається війна між Україною та Росією. Респонденти із Заходу частіше за інших надавали таку відповідь, зі Сходу та Півдня – рідше інших. 70% респондентів головною причиною, яка заважає припиненню цієї війни, зазначають небажання влади Російської Федерації закінчити її.

45% опитуваних вважають, що нарощування сили з боку РФ на кордонах з Україною свідчить про існування реальної та серйозної загрози нападу Росії чи введення російських військ на територію України. Якщо ж уявити, що РФ введе війська на нашу територію, то майже третина респондентів зазначають, що очікується тривалий військовий конфлікт, внаслідок якого Росія зазнає поразки. Чоловіки майже удвічі частіше за жінок надавали цю відповідь. Водночас респонденти зі Сходу та Півдня частіше інших обирали наступну відповідь: «Буде тривалий військовий конфлікт, внаслідок якого Україна зазнає поразки».

У випадку підтягування російських військ на кордони і загрозу вторгнення, найкращим рішенням з боку влади України понад половини (51%) опитаних вважає посилення наших кордонів військовим контингентом, повну мілітаризацію, мобілізацію, активізацію створення територіальної оборони й підготовку відбиття нападу. 48% вважає за потрібне шукати партнерів і військової допомоги на Заході, 38% − покладаються на ініціювання нового переговорного процесу, метою якого має стати посилення тиску на Москву, а 23% обрали активізацію переговорних процесів безпосередньо з РФ для пошуку можливих компромісів.

Санкції Заходу проти Росії 42% респондентів вважають ефективними, але недостатніми, щоб стримати агресію проти України і 32% – малоефективними, адже Кремль не реагує на них і змінювати політику щодо України не збирається.

Надавати автономію так званим ЛНР та ДНР, навіть за умов ескалації конфлікту, вважають за потрібне лише 7% опитаних. 64% цілком або скоріше підтримують ідею вступу України в НАТО, хоча сам вступ респонденти розглядають достатньо скептично і 14% з них вважає, що  найближчим часом він є малоймовірним.

Докладніше з дослідженням можна познайомитися тут.

P.S. Дослідження, яке провів Український інститут майбутнього, відбувалося онлайн з використанням інтерактивної структурованої анкети. Опитано 1148 респондентів. Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 3,5%.

Підготував Руслан Ткачук

Стежте за нами в Instagram