ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

17,7 млрд доларів – ціна оновлення протиракетної оборони США

Прочитаєте за: 2 хв. 28 Квітня 2021, 15:35

Останнім часом із Вашингтона все частіше лунають меседжі від адміністрації Джо Байдена про збільшення видатків на оновлення своєї системи протиракетної оборони. Так, воно стартувало у 2019 році, оцінювалось у 5,8 млрд доларів і очікувалось замінити усю існуючу систему захисту материка від балістичних ракет великої дальності.

Але вже сьогодні Пентагон озвучив нову ціну приблизної вартості оновлення системи ПРО – 17,7 млрд доларів. Про це стало відомо після закінчення прорахунків десятирічного плану Офісом оцінки витрат та програм (Cost Assessment and Program Evaluation office), повідомляє breakingdefense.com.

Новітня система перехоплення запущених у сторону США балістичних ракет із Північної Кореї, Ірану чи Росії включає в себе розробку, розміщення та обслуговування 21 комплексу ПРО в найближчі роки. Програма була схвалена Міністерством оборони у березні цього року, коли були заключені контракти на розвиток із компаніями Lockheed Martin та Northrop Grumman.

Ціна оновлення 17,7 млрд доларів включає в себе 13,1 млрд доларів на розробку 10 боєголовок для випробувань та 21 комплексу ПРО, що будуть розміщені в Каліфорнії та на Алясці до кінця десятиліття. Також 2,3 млрд доларів будуть витрачені на вивільнення територій від попередніх комплексів та ще понад 2,2 млрд на підтримку ракет і комплексів після їх розгортання.

«Це великі цифри, але їх потрібно розуміти в контексті» − сказав Том Карако, директор Центру стратегічної та міжнародної безпеки Проєкту протиракетної оборони. За його словами, кошторис включає не лише дослідження та розробки, але і «закупівлі, операції та підтримку після їх проведення. Це також стосується не лише вартості для підрядника, а й системи управління, що підтримує вітчизняне виробництво комплексів ПРО».

Підготував Сергій Місюра

Стежте за нами в Instagram